Монтаж прожекторних опор

Монтаж прожекторних опор виконують тими ж методами, що і монтаж ліній електропередачі.

При монтажі опор методом без'якорного підйому в першу чергу за допомогою кранів та вантажного поліспаста піднімають Шевр до певного кута, який залежить від розташування черевиків шевро, місця стропування, маси шевро і жене опори. Потім шеври з використанням того ж вантажного поліспаста піднімають опору. Після підйому і проектного закріплення опори Шевр опускають за допомогою підйомного поліспаста. Горизонтальне зусилля, що виникає на початку підйому в черевиках шевро, сприймається тягами, що з'єднують черевики з шарнірами, закріпленими на опорі (рис. 1). Для монтажу прожекторних опор висотою 485 м без'якорним способом був виготовлений А-подібний Шевр з шарнірними башмаками. Висота шевро 42 м, вантажопідйомність 80 т, маса з оснащенням 20 т. Маса опори з урахуванням встановлених прожекторів становила близько 60 т. При розрахунку конструкцій прожекторної опори на зусилля при підйомі в разі стропування на 03 м вище центра ваги виникла необхідність посилення окремих елементів (в двох панелях від місця стропування до вершини опори і в одній панелі до низу опори) і постановки між черевиками опори монтажних розпірок і труб.

Прожекторні опору збирали на шпальних клітках повністю, включаючи прожектори. Після складання, установки опори на шарніри (рис. 2) і запасування транспортного пристрою її піднімали в такій послідовності. Двома кранами К-Ю4 верх шевро піднімали на висоту 8-10 м, електролебідки вибирали слабину підйомного поліспаста і Шевр поліспастом піднімали ще на 1 -15 м для зняття навантаження з кранів і расстроповкі. У цьому положенні виробляли огляд всього транспортного устаткування і конструкцій опори. Електролебідці підйомних поліспастів виробляли подальший підйом. При підйомі шевро приблизно до 45 ° до горизонту прожекторні опора плавно починала підніматися. На початку її підйому Шевр також продовжував підніматися до тих пір, поки кут підйому не склав 60 °.

Монтаж прожекторних опор

Мал. 1. Схема монтажу прожекторної опори способом без'якорного підйому:
I, II - різні положення шевро; 1 - підйомний поліспаст; 2 - гальмівний поліспаст; 3 - відвідна нитка на трактор С-80; 4 - посилення опори; 5 - тяга на зусилля 70 т, що з'єднує черевики шевро і опори; 6 - монтажна розпірка; 7 - Шевр; 8 - електролебідки Q = 5 т

Монтаж прожекторних опор

Мал. 2. Шарнір для повороту прожекторної опори;
1 - анкерна тяга; 2 - монтажна розпірка; 3 - тяга для троса 039 мм

При повороті прожекторної опори на кут 45 ° до горизонту вибирали слабину гальмівного поліспаста і надалі опору піднімали з його ослабленням. Після досягнення прожекторної опорою кута повороту 80-85 ° подальший поворот до проектного положення виконували гальмівним поліспасти, який був запаси-ван в три нитки, і в якості якоря був використаний трактор С-80. Після закріплення прожекторної опори до анкерних тягам Шевр опускали вниз за допомогою підйомного поліспаста.

Час підйому опори (без урахування часу зупинок і огляду) склало 40-45 хв, а час, необхідний на перекидання і установку такелажу для підйому наступної опори - від 4 до 7 днів.

Метод без'якорного підйому дозволяє виконати роботи в умовах обмеженого простору без пристрою якорів і скоротити тривалість монтажу.
Схожі публікації по темі: