» » Діагностування автомобілів

Діагностування автомобілів

Встановлюються такі способи діагностування:

- За ступенем охоплення вироби - загальне і локальне;

- За характером взаємодії між об'єктами і засобом діагностування - функціональне і тестове;

- По використовуваних засобів діагностування - з універсальними і спеціалізованими, вбудованими та зовнішніми засобами діагностування;

- За ступенем автоматизації - автоматичне, автоматизоване і ручне.

Діагностування призначається для вирішення однієї або декількох з наступних завдань: перевірка справності; перевірка працездатності; пошук несправності.

За призначенням, обсягом робіт, місця в технологічному процесі технічного обслуговування і поточного ремонту діагностування підрозділяється на Д-1 і Д-2 що виконуються з періодичністю відповідно ТО-1 і ТО-2 і Др, що виконується за потребою.

Діагностування Д-1 призначається головним чином для визначення технічного стану агрегатів, вузлів і систем автомобіля, що забезпечують безпеку руху. Проводиться перед кожним ТО-1 в день постановки на обслуговування або при ТО-1.

Діагностування Д-2 призначається для визначення потужних і економічних показників автомобіля, а також для виявлення прихованих несправностей, відмов, їх місця, характеру і причин. За результатами Д-2 складається поглиблений діагноз технічного стану автомобіля, встановлюються обсяги ремонтних впливів, необхідних для відновлення працездатності і підтримання справного технічного стану автомобіля до чергового Д-2. Діагностування Д-2 проводиться перед ТО-2 (за 1-2 дні). у

Діагностика Др служить для контролю технічного стану агрегатів, вузлів і систем автомобіля в процесі технічного обслуговування і на спеціалізованих постах при поточному ремонті (наприклад, контроль і регулювання фар, кутів установки коліс, приладів системи запалювання та ін.).

Залежно від змінної програми і in па автомобілів діагностичні роботи виконуються на окремих постах (тупикових або проїзних) або постах, розташованих в лінію.
Схожі публікації по темі: