» » Конструкції муфт зчеплення тракторів

Конструкції муфт зчеплення тракторів

На тракторі ДТ -75М встановлена суха фрикційна дводискова муфта зчеплення постійно замкнутого типу. Постійно замкнутої вона називається тому, що постійно знаходиться у включеному (замкнутому) положенні.

Провідними частинами муфти зчеплення є маховик (рис. 206), натискного і проміжний диски, між якими знаходяться два ведених диска, приклепані до маточини. Провідні диски і мають прорізи, в які входять направляючі пальці, за допомогою яких диски можуть обертатися разом з маховиком і переміщатися уздовж осі. Кожух має зовні три кронштейна, в яких встановлені осі з віджимними важелями. Постійне притиснення провідних і ведених дисків до маховика створюють пружини, встановлені між кожухом зчеплення і натискним диском.

Конструкції муфт зчеплення тракторів

Мал. 206. Муфта зчеплення трактора ДТ-75М

Конструкції муфт зчеплення тракторів

Мал. 207. Муфта зчеплення трактора Т-100М

Механізм управління муфтою зчеплення складається з наполегливої шарикопідшипника і системи важелів і тяг, з'єднаних з педаллю.

При натисканні на педаль вилка переміщує завзятий підшипник до маховика й натискає на важелі. Останні, повертаючись навколо своїх осей, відводять за допомогою болтів провідний натискний диск від веденого диска, а тяги під дією пружин відводять проміжний провідний диск від веденого диска і муфта зчеплення вимикається. Для обмеження переміщення диска служать три наполегливих гвинта, встановлених з зазором від його площини.

При відпущеної педалі всі деталі повертаються в вихідне вположеніе і муфта зчеплення буде включена, т. Е. Буде передавати крутний мо, мент на коробку передач.

На тракторі Т-100М встановлена однодискова з уь хая муфта зчеплення постійно замкнутого типу. Вона складається з провідною і відомою частин, вмикає і вимикає пристрої, гальма і механізму управління.

Провідною частиною є чавунний диск (рис. 207), що обертається на роликовому підшипнику і з'єднаний з маховиком двигуна пружними сполучними елементами з прогумованої тканини.

Відомою частиною служать два ведених диска - передній і задній (натискного) і вал муфти зчеплення. Вал з допомогою фланців з'єднується з первинним валом коробки передач. На шлицевом кінці вала муфти встановлені передній диск з фрикційної накладкою, втулка, зубчаста маточина з натискним диском і фрикційної накладкою.

Що включає механізм муфти складається з хрестовини, яка навертається на задню частину маточини, і натискних важелів, з'єднаних сережками з муфтою виключення.

Вмикається і вимикається муфта зчеплення спеціальним механізмом управління, що складається з важелів з пальцями, які входять в корпус підшипника, закріпленого на муфті.

При переміщенні муфти включення вперед важелі затискають диски і муфта зчеплення включається. При переміщенні муфти включення тому важелі звільняють диски, плоскі віджимні пружини відводять назад натискний диск і муфта зчеплення вимикається. Муфта зчеплення забезпечена гальмом. При зіткненні диска з фрикційної накладкою фланці вала відомою частини муфти зчеплення зупиняються, що забезпечує безшумне перемикання передачі внаслідок чого зменшується знос зубів шестерень.

Управління муфтою здійснюється важелем, встановленим в кабіні, який з'єднаний з блокувальним механізмом коробки передач.
Схожі публікації по темі: