» » » Технологічний процес роботи комбайна

Технологічний процес роботи комбайна

Технологічний процес роботи комбайна на збиранні зернових культур показаний на малюнку 1.

Стебла в процесі руху комбайна по полю захоплюються граблинами мотовила, зрізаються ріжучим апаратом і потім надходять до шнек жатки. Шнек спіралями лівого і правого напрямків подає зрізані стебла до центру жатки. Пальчиковий механізм шнека захоплює зрізану масу і спрямовує її в вікно жатки, з якого маса відбирається спеціальним бітером-нормалізатором і передається в похилу камеру. Далі ланцюговий-планчатим транспортером хлібна маса подається безпосередньо в молотильний апарат. Тут вона обмолочується з виділенням великої частини зерна і дрібних половенних фракцій через гратчасту деку на транспортну дошку.

Солом'яний фракція, яка містить після обмолоту частина зерна, на виході з молотильного апарату під гострим кутом відбивається відбійним бітером на сепаратор купи -соломотряс. Тут вона поділяється на дві фракції: соломи (виводиться з молотарки) і зернового купи (складається з вільного зерна і дрібних соломистого частинок). Друга фракція подається на транспортну дошку і разом із зерновим купою, виділеним в молотильний апарат, надходить в сепаратор зернового купи - очищення.

У процесі руху купи по решето очищення, що обдувається вентилятором, зерно відділяється від соломистого домішок. Далі воно надходить по скатної дошки нижнього решітного стану в зерновий шнек і транспортується елеватором в бункер. З останнього зерно вивантажується в автомобілі або причепи поворотним вивантажним шнеком.

Необмолоченних колоски з домішкою вільного зерна і полови, що сходять в колосовий шнек з нижнього решета і подовжувача верхнього решета, переміщаються шнеком і елеватором в домолачівающее пристрій. Тут обмолочуються колоски і купу подається в горловину розподільного шнека, який рівномірно викидає його по ширині молотарки на транспортну дошку і потім - на очистку. При цьому труднообмолачівающіеся колоски можуть кілька разів циркулювати по колу «Домотий - очищення», поки не відбудеться їх повний вимолотила.

Технологічний процес роботи комбайна

Мал. 1. Технологічний процес роботи зерноуОорочного комбайна:
1 - дільник; 2 - мотовило; 3 - похила камера; 4 - молотильний барабан; 5 - бункер; 6 - соломотряс; 7 - копичник

Соломистого сходи очищення повітряним потоком і зворотно-поступальним рухом жалюзійних решіт виводяться на лоток половонабівателя, який подає їх в камеру копичник, або в шнек половоотборніка подрібнювача.

На виході з соломотряса солому захоплюють грабліни соло-монабівателя. Вони взаємодіють з відсікачем і знімачами і подають її в камеру копичник 7. У міру наповнення копичник зростає зусилля підпресування. Солома впливає на клапан аварійного заповнення і включає сигнал повного заповнення копичник або автомат скидання копиці, якщо механізатор чомусь не помітив цього сигналу і не скинув копицю.

При навішуванні подрібнювача солома поступає безпосередньо з клавіш на ротор і після подрібнення молотковими ножами викидається через дефлектор в візок або на поле. При цьому вона проходить через нижній люк і лопатки розкидачі, які можна встановлювати в одне з двох положень: для розкидання по полю або укладання у валок.
Схожі публікації по темі: