» » » Механізм включення і виключення приводу вивантажувальних шнеків

Механізм включення і виключення приводу вивантажувальних шнеків

Вивантажувальні шнеки бункера зерна вмикаються і вимикаються спеціальним механізмом (Ленікс) за рахунок натягу і ослаблення двухклінового ременя.

На валу горизонтального шнека монтують на шпонке і фіксують гайками провідну зірочку (рис. 1), а на корпусі опорного підшипника - важіль з верхнім і нижнім кронштейнами.

На нижньому кронштейні на підшипниках знаходиться вал, на якому з одного боку кріплять двухручьевой приводний шків, а з іншого - провідну зірочку.

Через отвір верхнього кронштейна проходить тяга Ч шарнірно зв'язана зі штоком гідроциліндра. Останній розміщують на опорній плиті, встановленої на бункері.

При переміщенні штока в корпус гідроциліндра тяга через пружину повертає верхній кронштейн, а разом з ним і приводний шків вниз. Ремінь натягується за рахунок пружини і регулюється обертанням гайок. Привід вивантажувальних шнеків включається.

При висуванні штока з корпусу відбувається зворотне. Ремені при цьому не повинні стосуватися канавок шківа і лежати на охоплюють (підтримують) кожухах. Їх прогин регулюють гайками.

Механізм включення і виключення приводу вивантажувальних шнеків

Мал. 1. Механізм включення і виключення приводу вивантажувальних шнеків  
Схожі публікації по темі: