» » » Рульове управління трактора «Білорусь»

Рульове управління трактора «Білорусь»

Механізм рульового управління (рис. 1) встановлено в окремому корпусі, прикріпленому (праворуч) до корпусу головною муфти зчеплення, і являє собою червячную пару, що складається з глобоідального черв'яка і трехгребневого ролика.

Черв'як встановлений на двох конічних роликових підшипниках і за допомогою дрібних шліців соеди, з яскраво-червоному, розміщеним в колонці. На виступаючий назовні кінець вала надіто рульове колесо, облицьований спеціальною пластмасою.

Рульове управління трактора «Білорусь»

Мал. 1. Рульове управління.

Регулювання конічних роликопідшипників черв'яка здійснюється прокладками, встановленими під фланцем нижньої кришки.

Зачеплення черв'яка з роликом регулюють переміщенням вала сошки з допомогою регулювального гвинта.

Деталі механізму рульового управління, за винятком верхньої опори вала, змащують маслом заливаємо корпус до рівня заливний пробки. Верхню опору вала змазують солідолом, що нагнітається через маслянку.

Догляд за рульовим управлінням

Догляд за рульовим управлінням полягає в спостереженні за станом різьбових з'єднань і своєчасної підтяжки їх; в спостереженні за герметичністю ущільнень, своєчасної доливці і заміні масла, а також в періодичній перевірці і, в разі потреби, регулюванню конічних підшипників і зачеплення черв'яка з роликом.

Для змащення деталей рульового управління, за винятком верхньої опори вала, застосовується трансмісійне автотракторне масло по ГОСТ 542-50 влітку - літній, - взимку - зимовий. Перевірка рівня масла і, при необхідності, доливання масла виробляються через кожні 100 год. роботи трактора, а зміна масла - через 900 год. роботи. При зміні масла необхідно керуватися вказівками, викладеними в розділі «Технічний догляд № 5». Верхню опору вала рульового керування змазують солідолом через кожні 20 год. роботи трактора.

Конічні підшипники і зачеплення черв'яка в середньому положенні ролика регулюють на заводі до усунення відчутних зазорів.

В результаті зносу конічних підшипників, а також робочих поверхонь черв'яка і ролика нормальна робота вузла поступово порушується. Знос черв'яка і ролика призводить до збільшення вільного ходу рульового колеса, наслідком чого є погіршення керованості трактором.

Зачеплення черв'яка з роликом перевіряють через кожні 300 год. роботи трактора і визначають вільним ходом рульового колеса.

Якщо вільний хід рульового колеса при сошці, з'єднаної з тягами і важелями рульового приводу, виявиться більше 45 °, необхідно відрегулювати зачеплення: якщо буде потреба, одночасно з регулюванням зачеплення черв'яка з роликом також регулюють з'єднання тяг і важелів рульового приводу з кульовими пальцями.

Осьової зазор черв'яка на конічних підшипниках слід перевіряти через кожні 900 год. роботи трактора шляхом переміщення вала рульового колеса в осьовому напрямку. При виявленні відчутних зазорів провести регулювання підшипників.

Регулювання рульового управління

Виникає при зносі конічних підшипників осьової зазор черв'яка усувають видаленням частини прокладок, які перебувають під фланцем нижньої кришки.

Зачеплення черв'яка з роликом регулюють в такій послідовності.

1. Завершити з'єднання поздовжню рульову тягу від сошки.

2. Зняти рульове управління з трактора.

3. Відвернути гайку регулювального гвинта і зняти стопорну шайбу цього гвинта.

4. Загортаючи регулювальний гвинт, відрегулювати зачеплення черв'яка з. роликом так, щоб в середньому положенні ролика зазор в зачепленні був відсутній і зусилля, необхідне для повороту рульового колеса, було в межах 16-22 кг. Середнього положення ролика відповідає нахил сошки вперед від вертикалі на 5 °. При відрегульована зачепленні вільний хід, рульового колеса в крайніх положеннях ролика допускається до 30 °.

5. Установити на місце стопорну шайбу гвинта і закрутити гайку цього гвинта.

6. Встановити на трактор рульове управління і з'єднати з сошкою поздовжню тягу.

7. Перевірити вільний хід рульового колеса, який при крайніх положеннях ролика не повинен перевищувати 35 °.

Якщо вільний хід рульового колеса перевищує цю величину, необхідно відрегулювати з'єднання тяг і важелів рульового приводу з кульовими пальцями.

Для регулювання з'єднання поперечного важеля трактора МТЗ-1 необхідно:

1. Зняти з трактора облицювання радіатора, а також водяний радіатор разом з масляним радіатором і жалюзі.

2. Відвернути два болти і зняти з переднього бруса захисну кришку.

3. Відвернути болти кріплення кришки, відігнувши стопорні пластини.

4. Видаляючи прокладки, відрегулювати з'єднання поперечного важеля з кульовими пальцями до усунення відчутних зазорів. З'єднання перевіряють при кришках, затягнутих болтами до відмови.

5. законтрите болти кріплення кришок стопорними пластинами.

6. Встановити на місце зняті деталі і вузли.
Схожі публікації по темі: