» » » Приводний шків трактора «Білорусь»

Приводний шків трактора «Білорусь»

Приводний шків встановлений з лівого боку трактора на боковій стінці передньої частини корпусу коробки передач і заднього моста.

Механізм приводного шківа встановлений в окремому корпусі є редуктор, що складається з пари конічних шестерень і рухомий циліндричної шестерні. Циліндрична шестерня і ведуча конічна посаджені на шліци ведучого вала, який обертається на двох кулькових підшипниках: передньому і задньому. Ведена конічна шестерня виготовлена заодно з веденим валом, що обертається також в двох кулькових підшипниках: внутрішньому і зовнішньому. На виступаючий назовні Шліп-еий кінець відомого вала посаджений шків, від якого через ремінну передачу можна приводити в рух механізми різних сільськогосподарських машин.

Напрямок обертання шківа залежить від положення провідної конічної шестерні щодо веденої. Для забезпечення обертання шківа за годинниковою стрілкою необхідно поміняти місцями провідну шестерню і распорную втулку, перевернувши їх при цьому на 180 °.

Механізм приводного шківа отримує обертання від відомої шестерні постійного зачеплення коробки передач через проміжну шестерню. Включення шківа проводиться переміщенням шестірні до введення її в зачеплення з проміжною шестірнею коробки передач і здійснюється поворотом важеля, розташованого на корпусі шківа, вправо. У необхідному положенні важіль включення утримується фіксатором.

Металеві прокладки, що встановлюються між корпусом шківа і фланцями склянок, служать для регулювання бічного зазору конічної пари шестерень.

Деталі механізму приводного шківа, за винятком шестерень і підшипника, змащуються розбризкуванням масла, що знаходиться в корпусі шківа. Масло заливають через отвір у верхній частині корпусу, що закривається пробкою, забезпеченою маслоізмерітельним стрижнем. Масло заливають до верхньої мітки щупа і доливають, коли рівень масла досягає нижньої мітки. Для зливу масла в нижній частині корпусу є отвір, що закривається пробкою. Шестерня і підшипник змащуються розбризкуванням масла, що знаходиться в корпусі коробки передач і заднього моста.

Догляд за приводним шківом

Догляд за приводним шківом полягає в спостереженні за герметичністю ущільнень, своєчасної доливці і заміні масла, в періодичному підтягуванні зовнішніх різьбових з'єднань і, при необхідності, в регулюванні зачеплення конічної пари.

Зачеплення конічних шестерень механізму приводного шківа потрібно регулювати в тому випадку, коли конічна пара починає працювати з підвищеним шумом, що супроводжується дзвінкими металевими ударами, що вказує на збільшений боковий зазор між зубами шестерень.

У нормально відрегульованим парі конічних шестерень бічний зазор між зубами повинен бути в межах 025-045 мм.
Схожі публікації по темі: