» » » Технічне обслуговування електрообладнання трактора Т-150

Технічне обслуговування електрообладнання трактора Т-150

Щозміни очищають від пилу і бруду всі прилади, перевіряють і підтягують їх кріплення. Всі контакти і клеми проводів повинні бути чистими і щільно затягнутими. На ізоляцію проводів не повинні потрапляти масло і паливо. Щозміни тракторист зобов'язаний очищати акумуляторну батарею від пилу, бруду і пролитого електроліту; перевіряти надійність кріплення батареї на тракторі і щільність контакту наконечників проводів з вивідними клемами; очищати окислюються клеми і наконечники проводів і покривати їх шаром технічного вазеліну або солідолу; прочищати вентиляційні отвори в пробках.

Перед початком роботи тракторист повинен перевірити справність генераторної установки по контрольній лампі, встановленої на щитку приладів, яка спалахує при включенні вимикача «маси» перед пуском двигуна. Після пуску двигуна напруження лампи зменшується, що вказує на справність генераторної установки. Забороняється мити генератор дизельним паливом, бензином, водою, так як це виводить його з ладу.

Технічне обслуговування електрообладнання трактора Т-150

Мал. 1. Звуковий сигнал:
1 - контакти переривника, 2 пластина вібратора, 3 - стрижень, 4 - обмотка електромагніту, 5 - сердечник електромагніта, 6 - конденсатор, 7 - клема приєднання дроти від акумулятора, 8 - клема під'єднання дроти від кнопки звукового сигналу, 9 - мембрана, 10 - резонатор, 11 - якір

При технічному обслуговуванні N ° 1 (через 60 год роботи) необхідно перевірити натяг приводного ременя генератора. Прогин ременя не повинен перевищувати 8-14 мм від натискання на нього великим пальцем руки із зусиллям 4-5 кгс.

Рівень і щільність електроліту перевіряють в кожному елементі батареї. Рівень електроліту повинен бути на 10-15 мм вище верхнього краю пластин, його заміряють скляною трубкою діаметром 3-5 мм. При випаровуванні електроліту потрібно долити дистильовану воду, а при витоку його в акумулятор доливають розчин. За щільністю електроліту, визначеної ареометром, судять про ступінь зарядженості акумуляторної батареї.

Технічне обслуговування електрообладнання трактора Т-150

Мал. 2. Вентилятор обдування:
1 -електродвігатель, 2 - крильчатка вентилятора, 3 - кронштейн, 4 - стійка

У міру розрядки акумулятора щільність електроліту зменшується. Не можна допускати тривалого перебування батареї в полузаряженном стані В іншому разі вона псування. Напруга акумулятора перевіряють вилкою навантаження.

Забороняється перевіряти справність акумуляторної батареї по силі іскри при замиканні клем батареї.

Через кожні 960 годин роботи перевіряють напругу в ланцюзі. Його можна визначити на працюючому двигуні, приєднавши «плюс» вольтметра до клеми В реле-регулятора, а «мінус» вольтметра - до «масі». Акумуляторна батарея повинна бути при цьому підключена, а навантаження створюється включенням всіх фар. При номінальній швидкості обертання колінчастого вала двигуна напруга повинна бути влітку 132-140 В, а взимку-140-152 В. При порушенні зазначених меж спеціальною вилкою подгибают нижній регулювальний гачок відтяжної пружини регулятора напруги.

Під час регулювання слід пам'ятати, що корпус електромагнітного реле і пружина знаходяться під напругою. Випадковий дотик до корпусу реле-регулятора виделкою може викликати коротке замикання, що приводить до псування або навіть виходу з ладу реле-регулятора.

Попадання бруду між контактами регулятора напруги теж може бути причиною несправності реле-регулятора.

При сезонному технічному обслуговуванні змінюють регульоване напруга реле-регулятора гвинтом перемикача сезонного регулювання. З переходом до осінньо-зимової експлуатації трактора гвинт загортають до упору, а при переході до весняно-літнього періоду експлуатації гвинт вивертають до відмови.

Якщо при річній експлуатації в положенні перемикача «літо» спостерігається систематичний недозаряд акумуляторної батареї (низька щільність електроліту, утруднений запуск двигуна), слід контактний гвинт встановити в положення «зима», підвищивши тим самим напругу. Якщо при зимової експлуатації в положення «зима» спостерігається систематичний перезаряд акумуляторної батареї (інтенсивне википання електроліту), потрібно встановити контактний гвинт в положення «літо», знизивши напругу.

Складні регулювання приладів електрообладнання, зберігання і зарядку акумуляторів здійснюють особи, які мають спеціальну підготовку.

Технічне обслуговування електрообладнання трактора Т-150

Мал. 3. Перевірка акумуляторної батареї:
а - рівня електроліту, б - напруги акумулятора, в - щільності електроліту; 1-скляна трубка, 2 - навантажувальна вилка, 3 - ареометр

Силова передача (або трансмісія) трактора служить для передачі крутного моменту від колінчастого вала двигуна до ведучих коліс.

У гусеничного трактора провідними є задні колеса (зірочки). Силова передача цього трактора складається з муфти зчеплення, коробки передач, карданної передачі, головної передачі і кінцевих передач.

У колісного трактора всі колеса ведучі. Силова передача колісного трактора включає в себе всі перераховані механізми, тільки має два ведучих моста (передній і задній), а кінцеві передачі називаються зазвичай колісними редукторами.
Схожі публікації по темі: