» » » Масляні фільтри автомобілів

Масляні фільтри автомобілів

Масляні фільтри автомобілів ГАЕ-53А, ГАЗ-66. Фільтрація масла в системі змащення двигуна автомобілів ГАЗ-5ЕА, ГАЗ-66 здійснюється фільтром відцентрової очистки масла, а також сітчастим фільтром маслопріем-ника масляного насоса.

Фільтр відцентрової очистки масла, включений в систему змащення паралельно, складається з корпусу (рис. 77), ротора в зборі і кожуха. корпус фільтра має канали для підведення масла і порожнину для очищеної олії. Усередині корпусу фільтра ввернута центральна порожниста вісь, що має в середній частині радіальні отвори, а вгорі різьблення під гайку-баранчик і гайку. На осі на бронзових втулках і кульковому наполегливому підшипнику вільно обертається ротор фільтру. Між корпусом і ротором знаходиться відбивний диск, що перешкоджає проникненню очищеного масла в порожнину обертання ротора. Ротор фільтра складається з корпусу і ковпака, з'єднаних між собою гайкою і ущільнених прокладками. У нижній частині корпусу ротора встановлені сопла діаметром 19 + ° .06 мм. Кожух фільтра штампований, має центральний отвір для розміщення стягнутий гайки-баранчика. Необхідна ущільнення між кожухом і корпусом фільтра досягається прокладкою ущільнювача з маслостойкой гуми.

При роботі двигуна масло з картера забирається через сітчастий фільтр маслоприемника і надходить у верхню і нижню секції масляного насоса. З нижньої секції насоса по каналу в блоці і трубці масло нагнітається в фільтр відцентрового очищення. Неочищена олія підводиться в центральну порожнисту вісь 2 потім через радіальні отвори в осі і корпусі ротора потрапляє у внутрішню порожнину ротора фільтра. Масло в роторі обертається з великою швидкістю і під дією відцентрової сили відкидається від центру на периферію. Грязьові частинки, що мають певну щільність, також відкидаються і осідають щільним шаром на внутрішніх стінках ротора. Очищене масло через сітку надходить до сопла, З сопел масло викидається сильними струменями в протилежних напрямках і потрапляє в порожнину корпусу фільтра, звідки стікає в картер. Для ефективного очищення масла необхідно створити високу частоту обертання ротора. Фільтр відцентрової очистки масла має гідравлічний привід. Реакція викидається з сопла (рис. 78) струменя масла є рушійною силою ротора фільтра. Сила викидаються з сопел струменів олії настільки велика, що обертає ротор з величезною частотою, рівній 5000 - 7000 об /хв. Частота обертання ротора залежить від тиску масла, що надходить з масляного насоса. Фільтр відцентрової очистки масла двигунів автомобілів ГАЕ-13 і ГАЗ-14 «Чайка» подібний до фільтру відцентрової очистки масла двигуна автомобілів ГАЕ-53А, ГАЗ-66.

Масляні фільтри автомобілів ЗІЛ-130 ЕІЛ-133Г1 ЗІЛ-131. Двигуни автомобілів ЗІЛ-130 ЗІЛ-133Г1 ЗІЛ-131 забезпечені фільтрами, що забезпечують хорошу очистку масла. Фільтрація масла здійснюється: сітчастим фільтром маслоприемника насоса, фільтром відцентрової "очищення масла, який включається послідовно в головну масляну магістраль, а також в порожнинах колінчастого вала.

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 78. Схема роботи фільтра відцентрової очистки масла з гідравлічним реактивним приводом:

1 - ротор; 2 - вісь; 3 - для огорожі трубка; 4 - сопло

На рис. 79 представлений фільтр відцентрового очищення масла. Він складається з корпусу (рис. 79), ротора і кожуха. Корпус має канали для підведення і відведення масла, а також порожнину для зливу масла в картер двигуна. У корпусі фільтра розміщується перепускний клапан, який спрацьовує при перепаді тиску 08-10 кгс /см2. На порожнистої осі з радіальними отворами, встановленої в корпусі, вільно обертається ротор. Ротор має корпус, в нижній частині якого встановлені сопла і ковпак, з'єднаний з корпусом за допомогою гайки і ущільнений прокладкою. Ротор кріпиться на осі за допомогою гайки. Кожух фільтра гайкою притискається до корпусу, а ущільнення між ними досягається гумовою прокладкою.

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 79. Фільтр відцентрової очистки масла двигуна автомобілів ЗІЛ-130 ЗІЛ-1ЕЗГ1 ЗІЛ-131:

1 - корпус фільтра; 2 - сопло; 3 - корпус ротора; 4 - прокладка ущільнювача; 5 - ротор; 6 - сітка; 7 - вставка; в-кожух фільтра; 9 - вісь ротора; 10 - гайка; 11 - гайка кріплення кожуха; 12 - перепускний клапан

Картера масло, що нагнітається верхньою секцією масляного насоса, попередньо очищається сітчастим фільтром масло-приймача і надходить в порожнину ротора фільтра. З порожнини ротора частина масла, пройшовши сітку, направляється до сопел, а інша частина масла, звільняючись від грязьових частинок під дією відцентрової сили, направляється в порожнисту вісь і далі в маслораспределітельную камеру для подачі до поверхонь, що труться деталей. Ротор фільтра під дією реактивної сили, створюваної витікаючими з сопел в протилежні сторони струменями масла, обертається з частотою 5000-6000 об /хв при тиску масла 30-35 кгс /см2 а масло, що виходить з сопел, зливається в порожнину корпусу фільтра, звідки стікає в картер двигуна.

Масляні фільтри автомобіля ГАЗ-24 «Волга». Очищення масла в двигуні автомобіля ГАЗ-24 «Волга» проводиться сітчастим фільтром маслопріемнлка, Повнопотоковий масляним фільтром і в порожнинах колінчастого вала.

Масляний фільтр складається з корпусу (рис. 80), що фільтрує і кришки. Корпус фільтра з алюмінієвого сплаву має бобишки, в які вкручують датчик покажчика тиску масла і датчик лампи аварійного тиску масла, а також трубка, що підводить масло до фільтру. У нижній частині корпусу є спускное отвір, що закривається пробкою. Фільтруючий елемент змінний картонний є перфорований каркас, в якому розміщена гофрована стрічка з пористого картону. Торці каркаса елемента закриті металевими кришками з отворами посередині. Фільтруючий елемент встановлюється на центральний стрижень, який має отвори і головку, ущільнюється гумовими прокладками і фіксується пружиною. У верхній частині центрального стрижня розміщений перепускний клапан, що складається з текстолітової пластини і пружини. Він спрацьовує при засміченні фільтруючого елемента при тиску масла 07-09 кгс /см2. Алюмінієва кришка фільтра кріпиться до корпусу за допомогою центрального стрижня, а ущільнення між ними досягається гумовою прокладкою.

Масло, що нагнітається масляним насосом, надходить в корпус фільтра, де частково відстоюється і осідають важкі грязьові домішки. Далі масло проходить через пори картонного елемента і добре очищається від грязьових частинок. Очищене масло через отвори каркаса проходить в центральний стрижень і направляється в головну масляну магістраль. При забрудненні елемента відкривається перепускний клапан, який пропускає неочищена олія до труться деталей двигуна.

Масляні фільтри автомобілів ВАЗ-2101 BA3-2103 ВАЗ-21011 BA3-21013 «Жигулі» і УАЗ-469. В системі змащення Двигателя автомобілів ВАЗ-2101 BA3-2103 ВАЗ-21011 BA3-21013 «Жигулі і» і УАЗ-469 встановлюються сітчастий фільтр маслоприемника і повнопотоковий масляний фільтр з паперовим елементом. Крім того, очищення масла здійснюється в порожнинах колінчастого вала.

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 80. Масляний фільтр двигуна автомобіля ГАЗ-24 «Волга»

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 81. Масляний фільтр двигуна автомобілів ВАЗ-2101 BA3-2103 ВАЗ-21011 «Жигулі» і УАЗ-469

Масляний фільтр нерозбірний повнопотоковий складається з корпусу і фільтруючого елемента. Корпус сталевий нерозбірний має підставу з різьбою для встановлення фільтра на штуцері масляної магістралі і отвори для проходу неочищеного масла. Корпус фільтра ущільнюється прокладкою. У корпусі розміщується паперовий фільтруючий елемент з вкладишем з віскози, а також перепускний клапан з пружиною і протіводренаж-ний (зворотний) клапан.

Масло, попередньо очищене від великих грязьових частинок сітчастим фільтром маслоприемника, нагнітається масляним насосом в порожнину масляного фільтра і проходить через пори паперового і віскозного елементів. Грязьові частинки затримуються елементами, що фільтрують, а очищене масло надходить в порожнину елемента і направляється в головний масляний канал блоку циліндрів. Віскозний елемент пропускає і очищає масло, що має підвищену в'язкість в період пуску і прогріву холодного двигуна.

При забрудненні фільтруючих елементів відкривається перепускний клапан 3 і неочищена олія, минаючи фільтруючі елементи, направляється для змащення деталей двигуна. Протіводренажний клапан запобігає витікання масла з корпусу фільтра при непрацюючому двигуні. Клапан відкривається при тиску 003-007 кгс /см2 і пропускає масло тільки в порожнину фільтра. Подальше очищення масла проводиться в порожнинах шатунних шийок колінчастого вала відцентровим способом.

Масляні фільтри автомобіля «Москвич-412». Для очищення масла двигуна автомобіля «Москвич-412» встановлюються сітчастий фільтр маслоприемника, повнопотоковий фільтр з паперовим фільтруючим елементом, включений послідовно в головну масляну магістраль, а також масло очищається в порожнинах колінчастого вала.

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 82. Масляний фільтр двигуна автомобіля «Москвич-412»

Масляний фільтр, розташований в передній нижній частині двигуна, складається з корпусу (рис. 82), що фільтрує і кришки. Корпус фільтра з'єднується з кришкою за допомогою центрального болта, а ущільнення між ними досягається гумовою прокладкою 5. У нижній частині корпусу є отвір для зливу відстою, що закривається пробкою.

Кришка 3 має канали для підведення і відведення масла, а також порожнину, де розміщується перепускний клапан, що складається з кульки, пружини, ковпачка і корпусу. Крім того, в кришці зроблено отвір з різьбленням, куди ввертається датчик покажчика тиску масла. фільтруючий елемент паперовий змінний встановлений в корпусі фільтра на центральному стягнутий болт, ущільнюється з торців гумовими кільцями і через пластину фіксується пружиною.

Масло, яке надходить в порожнину корпусу фільтра, частково відстоюється і проходить через пори паперового фільтруючого елемента. Грязьові частинки, що знаходяться в маслі, затримуються елементом, а очищене масло направляється в головну масляну магістраль. При забрудненні фільтруючого елемента його гідравлічний опір збільшується, і при перепаді тисків 09-11 кгс /см2 відкривається перепускний клапан, який пропускає неочищена олія, минаючи фільтруючий елемент, в масляну магістраль. Подальше очищення масла здійснюється в порожнинах шатунних шийок колінчастого вала відцентровим способом.

Масляні фільтри автомобілів ЗАЗ-968 «Запорожець». В системі змащення двигуна автомобіля ЗАЗ-968 «Запорожець» фільтрація масла здійснюється сітчастим фільтром масло-приймача і фільтром відцентрової очистки масла, розміщеним на передньому кінці колінчастого вала.

Фільтр, відцентрової очистки масла складається з корпусу (рис. 83), кришки, Маслоотражатель і центральної осі, що має поздовжній канал, отвори і різьблення для храповика. Корпус фільтра встановлено на шийці колінчастого вала на шпонки і затиснутий центральною віссю. Кришка фільтра, виготовлена заодно зі шківом приводу вентилятора, фіксується штифтом і з'єднується з корпусом гайкою. Ущільнення між кришкою і корпусом фільтра здійснюється паронитовой прокладкою. Для правильного складання на кришці фільтра є зміщене на 48 ° від вертикалі отвір, а також нанесена риска в.м.т. для установки поршня першого циліндра в в.м.т. кінця ходу стиснення.

При роботі двигуна масло з картера проходить через сітчастий фільтр маслоприемника, попередньо очищається і надходить в масляний насос. Масло, що нагнітається насосом, проходить по каналах передньої опори і підшипника 8 а також по порожнини вздовж переднього кінця колінчастого вала 7 і надходить в корпус фільтра відцентрової очистки. Масло в корпусі фільтра обертається з великою швидкістю і під дією відцентрової сили відкидається від центру на периферію. Грязьові частинки, що знаходяться в маслі, також відкидаються і осідають щільним шаром на внутрішніх стінках корпусу і кришки. Очищене масло по каналу центральній осі і каналах колінчастого валу подається для змащування поверхонь деталей двигуна.

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 83. Фільтр відцентрової очистки масла двигуна автомобіля ЗАЗ-968 «Запорожець»

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 84. Схема фільтрації масла в системі змащення дви гателя трактора К-700 «Кіровець»

Масляні фільтри автомобілів МАЗ-500А, МАЗ-504а, МАЗ-516 КрАЗ-257 КрАЗ-25б, КрАЗ-258 КрАЗ-255 і трактора К-700. Фільтрація масла в системі змащення двигунів автомобілів МАЗ-500А, МАЗ-504а, МАЗ-516 КрАЗ-257 КрАЗ-256 КрАЗ-258 КрАЗ-255 і трактора К-700 «Кіровець» проводиться сітчастим фільтром маслоприемника (рис. 84 ), фільтром грубого очищення, фільтром відцентрової очистки, в порожнинах колінчастого вала, а також масляним фільтром турбокомпресора (для трактора К-700). Охолодження масла проводиться в масляному радіаторі.

Масляний фільтр грубої очистки складається з корпусу (рис. 85), що фільтрує і ковпака. У корпусі розміщуються канали для підведення і відведення масла, а також перепускний клапан і сигналізатор засміченості фільтрує. Ковпак за допомогою болта з'єднується з корпусом, а ущільнення між ними досягається гумовою прокладкою. Фільтрувальний елемент складається з циліндричного гофрованого каркаса і латунної сітки. Для запобігання латунної сітки від прогину під нею знаходиться сталева сітка.

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 85. Фільтр грубої очистки масла двигуна автомобілів МАЗ-500А, КрАЗ-257 і тракторів К-700 «Кіровець»:

1 - корпус фільтра; 2 - фільтруючий елемент; 3 - ковпак ільтра; 4 болт; 5 - пружина; 6 - центральний стрижень; і 8 - кришки фільтруючого елемента; 9 - прокладка фільтруючого елемента; 10 -прокладка ковпака; 11 - пробка зливного отвору; 12 - сигналізатор засміченості фільтруючого елемента; 13 - перепускний клапан

Масло з насоса надходить в порожнину фільтра і проходить через фільтруючий елемент, де звільняється від грязьових домішок і через щілину в центральному стрижні направляється в вихідний канал корпусу фільтра. При забрудненні фільтруючого елемента (перепад тиску 20-25 кгс /см2) відкривається перепускний клапан і одночасно включається сигналізатор засміченості фільтрує. При цьому на щитку приладів спалахує сигнальна лампочка, що сповіщає про несправність масляного фільтра.

Фільтр відцентрової очистки масла включений в систему змащення паралельно і очищає до 10% масла, що нагнітається масляним насосом. Фільтр складається з корпусу, кожуха і ротора, що обертається на підшипнику. У корпусі є канал для підведення масла і порожнину для зливу очищеної олії, а також встановлена вісь ротора. Кожух фільтра гайкою притискається до корпусу. Ротор фільтра, вільно обертається на центральній осі, складається з корпусу і ковпака. У корпусі ротора встановлені трубки для зливу очищеної олії і сопла гідроприводу. Ковпак притискається до корпусу ротора гайкою 6 і ущільнюється прокладкою.

Частина масла (до 10%), очищеного в фільтрі грубого очищення, надходить в порожнину ротора фільтра відцентрової очистки, де відбувається подальша фільтрація масла. Під дією відцентрової сили грязьові частки, що знаходяться в маслі, відкидаються до стінок ковпака ротора і відкладаються на них щільним шаром, а очищене масло, пройшовши сітку і трубки, направляється до сопел. З сопел масло викидається сильними струменями в протилежних напрямках, приводячи в обертання ротор фільтру, і потрапляє в порожнину корпусу фільтра, звідки стікає в картер двигуна. Подальше очищення масла відбувається в порожнині колінчастого вала відцентровим способом.

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 86. Фільтр відцентрової очистки масла двигуна автомобілів МАЗ-500А, КрАЗ-257 і тракторів К-700 «Кіровець»

В системі змащення двигуна трактора К-700 «Кіровець» встановлений масляний фільтр для додаткового очищення масла, що надходить до підшипників вала турбокомпресора. Фільтр складається з корпусу (рис. 87), що фільтрує і кришки.

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 87. Масляний фільтр турбокомпресора двигуна трактора К-700 «Кіровець»:

1 - зливна пробка; 2 - пружина; 3 - прокладка; 4 - гайка; У -Фільтр елемент; 6 - корпус; 7- центральний стрижень; 8 - фіксатор елемента; 9 - прокладка; 10 - кришка; 11 - болт

Масло з головної масляної магістралі надходить в корпус фільтра і, проходячи через фільтруючий елемент, очищається від грязьових домішок. Відфільтроване масло подається для змащення підшипників турбокомпресора. Контроль за роботою фільтра здійснюється за вказівником тиску масла в корпусі підшипників турбокомпресора.

Масляні фільтри автомобілів Камае-5320 КамАЗ-5410.

У систему мастила двигуна автомобілів Камае-5320 КамАЗ-5410 включені сітчастий фільтр маслоприемника (рис. 88), повнопотоковий подвійний фільтр зі змінними фільтруючими елементами, фільтр відцентрового очищення масла, включений в систему змащення паралельно. Крім того, очищення масла проводиться в порожнинах колінчастого вала відцентровим способом.

Повнопотоковий масляний фільтр складається із загальної кришки (Рис. 85), двох фільтруючих елементів і двох корпусів.

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 88. Схема фільтрації масла в системі змащення двигуна автомобілів Камае-5320 КамАЗ-5410

У кришці розміщуються канали для масла, а також перепуск-но'й клапан, який відкривається при перепаді тисків 25-3 кгс /см2. У кожному корпусі встановлений центральний стрижень, на якому розміщується фільтруючий елемент. У нижній частині корпусу є отвір для зливу відстою, що закривається пробкою. Корпуси з'єднуються з кришкою за допомогою центральних стрижнів, а ущільнення між ними досягається гумовими прокладками. Кожен елемент, що фільтрує являє собою каркас, заповнений фільтрує масою з деревної муки і пульвербакелітовим матеріалом. Фільтруючий елемент встановлюється на центральний стрижень, ущільнюється з торців і фіксується пружиною.

Масло, що нагнітається основний секцією насоса, надходить в порожнину фільтра і, проходячи через два фільтруючих елемента, звільняється від грязьових домішок. Очищене масло з фільтра направляється в головну масляну магістраль. При забрудненні фільтруючих елементів (або підвищенні в'язкості масла) відкривається перепускний клапан і неочищена олія, минаючи фільтруючі елементи, направляється на мастило деталей двигуна. При цьому на щитку приладів включається сигнальна лампочка, що попереджає про несправності фільтра. Фільтр відцентрової очистки масла складається з корпусу (рис. 90), ротора і кожуха, закріпленого гайкою, під яку поставлена шайба.

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 90. Фільтр відцентрової очистки масла двигуна автомобілів КамАЗ-5320 КамАЗ-5410

У корпусі є канали для масла, встановлена вісь ротора, розміщені перепускний і зливний клапани, а також зовні закріплений кран включення масляного радіатора (див. рис. 88). Ротор складається з корпусу з турбіпкой і ковпака, з'єднаних між собою за допомогою гайки 5.

Масло з радіаторної секції масляного насоса надходить в сопло на осі ротора (рис. 90) і, витікаючи сильним струменем, вдаряється в лопатки турбіни, яка при цьому разом з ротором обертається з частотою 5000 об /хв при тиску масла 6 кгс /см2.

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 89. Масляний фільтр двигуна автомобілів Камае-5320 КамАЗ-5410

Масло, що виходить з турбіни, заповнює порожнину ротора. Грязьові домішки разом з маслом під дією відцентрової сили відкидаються до стінок ковпака ротора й осідають на них щільним шаром. Очищене масло через отвори в роторі і центральної осі направляється в масляний радіатор або через зливний клапан (тиск 05-08 кгс /см2) надходить в картер двигуна. При забрудненні ротора фільтра тиск масла на вході в фільтр підвищується до 6-65 кгс /см2 в результаті чого відкривається перепускний клапан, і неочищена олія, минаючи фільтр відцентрового очищення, зливається в картер двигуна. Подальше очищення масла проводиться в порожнинах шатунних шийок колінчастого вала відцентровим способом.

Масляні фільтри автомобілів Бела 3-540. В системі змащення двигуна автомобілів БелАЗ-540 очищення масла здійснюється сітчастими фільтрами маслоприймачів масляного насоса, фільтрами грубої і тонкої очистки, а також в порожнині колінчастого вала.

Масляний фільтр комбінованого типу складається з корпусу, що фільтрує грубої очистки льон-точно-щілинного типу, фільтруючого елемента тонкої очистки та кришки. Корпус фільтра з алюмінієвого сплаву має отвори для підведення і відведення масла, а також в корпусі розміщуються перепускний клапан і центральна трубка з радіальними отворами. Всередині центральної трубки розміщена тонка латунна трубка, що відводить масло з фільтруючого елемента тонкої очистки. Трубка з одного боку розвальцьованої, іншою стороною вона укріплена в заглушці, запресованої в торець центральної трубки. Фільтруючий елемент грубої очистки, включений в систему змащення послідовно, має гофрований циліндричний каркас, на хвилясту поверхню якого нанесена латунна стрічка з виступами висотою 0075 мм. При намотуванні стрічки на каркас елемента утворюються щілини для проходу масла, величина яких дорівнює висоті зазначених виступів. Каркас елемента з одного боку закритий глухою кришкою, що має дві стінки, що утворюють порожнину для очищеної олії. У центрі кришки каркаса встановлена втулка з отворами, через які проходить масло в центральну трубку.

Фільтруючий елемент тонкого очищення поміщається всередині елемента грубої очистки на центральній трубці 6 і включається в систему змащення паралельно. Зазначений елемент складається з картонних пластин 4 і прокладок, зібраних в пакет і укладених в перфорований корпус.

При роботі двигуна масло з масляного насоса надходить в порожнину корпусу фільтра. З порожнини корпусу масло одночасно двома потоками проходить до фільтрує елементам. Основне кількість -масла проникає через вузькі щілини, утворені латунної стрічкою фільтурющего елемента грубої очистки, і звільняється від грязьових частинок, розмір яких перевищує 0075 мм. Очищене масло по хвилястою поверхні каркаса надходить в порожнину, утворену подвійними стінками кришки елемента, і направляється в центральну трубку, звідки по трубопроводу підводиться до двигуна.

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 91. Масляний фільтр двигуна автомобілів БелАЗ-540:

1 - перепускний клапан: 2 - корпус; 3 - фільтруючий елемент тонкого очищення; 4 - пластини елемента; 5-фільтр елемент грубої очистки; 6 - центральна трубка; 7 - тонка трубка; 8 - прокладка. 9 кришка; 10 - стягнутий болт; 11 - пружина; 12 - втулка

При забрудненні фільтруючого елемента грубої очистки або в разі підвищення в'язкості масла відкривається перепускний клапан 1 і масло, минаючи елемент грубої очистки, з порожнини корпусу направляється в маслопровод.

Інша частина масла, до 10-15%, з порожнини корпусу надходить до фільтруючому елементу 3 тонкого очищення і, проходячи через картонні пластини, звільняється від найдрібніших грязьових частинок. Тонко очищене масло по трубці направляється в трубопровід і зливається в порожнину картера двигуна.

подальша очищення масла відбувається в порожнині колінчастого вала відцентровим способом. З порожнини колінчастого вала подача масла на поверхні тертя шийок і підшипників здійснюється через короткі мідні трубки, запресовані в радіальні канали шийок. При обертанні колінчастого вала знаходяться в маслі грязьові частки відкидаються відцентровою силою до стінок порожнин, а очищене масло по трубках 2 надходить на тертьові поверхні деталей. Для рівномірної подачі очищеного масла до всіх підшипників мідні тр.убкі по всій довжині колінчастого вала мають різні перетину.

Масляні фільтри автомобілів БелАЗ-540А, БелАЗ-548А і тракторів К-701 «Кіровець». Фільтрація масла в системі змащення двигунів автомобілів БелАЗ-540А, БелАЗ-548А і тракторів К-701 «Кіровець» здійснюється сітчастим фільтром маслоприемника (рис. 93), Повнопотоковий масляним фільтром з двома змінними фільтруючими елементами і в порожнинах колінчастого вала, а також масляним фільтром турбокомпресора (на БелАЗ-548А).

Повнопотоковий масляний фільтр тонкого очищення складається з кришки (рис. 94), двох корпусів і двох однакових змінних фільтруючих елементів. У кришці розміщені данали для масла, а також перепускний клапан з датчиком сигналізатора. Кожен корпус за допомогою центрального стрижня з'єднується із загальною кришкою, а ущільнення між ними досягається гумовими прокладками.

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 92. Схема очищення масла в колінчастому валі двигуна автомобілів Бел A3-540

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 94. Масляний фільтр двигуна автомобілів БелАЗ-540 БелАЗ-548А і тракторів К-701 «Кіровець»

1 - масляний насос; 2 - перепускний клапан; 3 - масляний фільтр; 4 фільтр маслоприемника; 5 - масляний радіатор; 6-колінчастий вал; 7 - манометр

Масло з нагнітаючої секції масляного насоса надходить в порожнині корпусів фільтра і одночасно проходить через фільтруючі елементи, де очищається від грязьових домішок. Відфільтроване масло направляється в порожнині колінчастого вала і на мастило інших деталей. При забрудненні фільтруючих елементів відкривається перепускний клапан (рис. 93) і включається сигналізатор засміченості фільтруючих елементів. подальша очищення масла відбувається в порожнинах колінчастого вала відцентровим способом.

Технічні дані масляних фільтрів автомобілів БелАЗ-548А і тракторів К-701 наступні.

Кришка з чавуну для двох корпусів загальна. Корпус з листової сталі. Два фільтруючих елемента з фільтрує масою з деревної муки на пульвербакелітовой зв'язці. Діаметр елемента 104 мм, а довжина 200 мм. Пропускна здатність кожного елемента 70 л /хв при температурі масла 80-85 ° С і тиску до фільтра 5-6 кгс /см2. Тонкість очищення фільтрує до 50 мкм. Відкриття перепускного клапана фільтра при тиску 25-30 кгс /см2 супроводжується включенням сигнальної лампочки. Маса сухого елемента (кожного) 620-680 м Заміна фільтруючих елементів після пробігу автомобіля 1500-2000 км або роботи трактора К-701240 мото-год.

Масляні фільтри автобусів Ікарус моделей 556180260 280250255. У системі змащення двигуна MAN , Що встановлюється на автобуси Ікарус моделей 556180260 280250255 фільтрація масла здійснюється сітчастими фільтрами масло-приймачів і олійними фільтрами грубої і тонкої очистки, включеними в систему послідовно.

Масляний фільтр, закріплений на кришці розподільних шестерень, складається з кришки, корпусу, фільтруючого елемента грубої очистки і фільтруючого елемента тонкої очистки. У кришці розміщуються канали для підведення і відведення масла, а також два перепускні клапани. Корпус фільтра за допомогою центрального болта з'єднується з кришкою, а ущільнення між ними досягається прокладкою. У корпусі є отвір для зливу відстою, що закривається пробкою з магнітним наконечником. Сітчастий фільтруючий елемент грубої очистки встановлено в корпусі на центральному болті і пружиною притискається до кришки фільтра. Фільтруючий елемент тонкого очищення паперовий змінний встановлений всередині елемента грубої очистки і з торців добре ущільнений.

Масло, що нагнітається масляним насосом, надходить в порожнину масляного фільтра, де частково відстоюється і де феромагнітні грязьові частинки притягуються до магніту спускної пробки. Далі масло проходить через сітчастий елемент грубої очистки і звільняється від великих грязьових домішок, а потім просочується через паперовий елемент 4 і окснчательно очищається. Відфільтроване масло направляється в головну масляну магістраль. При забрудненні паперового фільтруючого елемента (перепад тиску 176-225 кгс /см2) відкривається перепускний клапан 13 і масло, минаючи паперовий елемент, проходить в масляну магістраль. У разі забруднення фільтруючих елементів грубої і тонкої очистки або при великій в'язкості масла при тиску 52-618 кгс /см2 відкривається перепускний клапан і неочищена олія, минаючи фільтруючі елементи, подається для змащення двигуна.

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 95. Масляний фільтр двигуна автобусів Ікарус моделей 556180260 280250255:

1 - кришка; 237 - ущільнення; 4 - фільтруючий елемент тонкого очищення; 5 - фільтруючий елемент грубої очистки; 6 - корпус; 9 - пробка; 10 - пружина; 11 - центральний болт; 1213 - перепускні клапани; 14 - відвідний канал; 15 - підвідний канал

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 96. Схема фільтрації масла в системі змащення двигуна автомобілів Шкода-706НТ, IIlKOfla-706RTS

Масляні фільтри автомобілів Шкода-7081Т і Шко-fla-706RTS. Фільтрація масла в системі змащення двигуна автомобілів Шкода-706КТ і LLfKOfla-706RTS здійснюється сітчастими фільтрами маслоприймачів (рис. 96), фільтром грубого очищення 6 верб порожнини колінчастого вала.

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 97. Масляний фільтр грубої очистки двигуна автомобілів IIlKOfla-706RT, IIlKO.Aa-706RTS

Фільтр грубої очистки складається з корпусу (рис. 97), що фільтрує щілинного типу, кришки і перепускного клапана. У корпусі фільтра встановлено також редукційний клапан системи змащення, там же є отвір для маслозаливной горловини. Корпус фільтра має порожнину, де поміщається фільтруючий елемент, канали для підведення і відведення масла, отвір для зливу відстою, що закривається пробкою, і отвір для масляного манометра. Фільтруючий елемент, змонтований на кришці, складається з набору сталевих фільтруючих і проміжних пластин, одягнутих в певній послідовності на поворотний валик. Очіщаюшіе пластини заходять своїми кінцями в зазори між фільтруючими пластинами і мають прямокутні отвори, якими насаджуються на нерухомий стрижень, ввернути в кришку корпусу. Зняття грязьових частинок, які осіли на фільтруючий елемент, здійснюється за допомогою храпового механізму. На поворотному валу кріпиться важіль, який тягою або тросом з'єднується з педаллю зчеплення. При натисканні на педаль зчеплення фільтруючий елемент за допомогою храпового механізму повертається і зчищають скопилася бруд.

Масло з насоса нагнітається в порожнину корпусу фільтра 6 і, проходячи через фільтруючий елемент, звільняється від грязьових домішок розміром більше 006-007 мм. Очищене масло направляється в порожнину колінчастого вала, де відбувається подальша очистка масла відцентровим способом. При забрудненні фільтруючого елемента або підвищенні в'язкості масла відкривається перепускний клапан 5 і неочищена олія, минаючи фільтруючий елемент, надходить в порожнину колінчастого вала. При великому тиску масла відкривається редукційний клапан. У картері двигуна встановлені дві магнітні спускні пробки, що притягають феромагнітні грязьові частки, що можуть бути в картерних олії.

Масляні фільтри автомобіля Чепель D-705N. Для очищення масла в системі змащення двигуна автомобіля Чепель D-705N встановлені сітчастий фільтр маслоприемника (рис. 98), фільтр грубої очистки і фільтр тонкого очищення. Крім того, очищення масла здійснюється в порожнині колінчастого вала.

Фільтр грубої очистки складається з корпусу, на якому кріпиться масляний радіатор, кришки і фільтруючого елемента. У корпусі є канали для масла, а також розміщуються перепускний клапан і редуктор тиску. На кришці) встановлено храповий механізм, який через валик і важіль, з'єднаний тягою з приводом виключення зчеплення, приводиться в дію. Фільтруючий елемент пластинчато-щілинного типу, що складається з набору сталевих фільтруючих пластин, має щілини розміром 007-008 мм.

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 98. Схема фільтрації масла в системі змащення двигуна автомобіля Чепель D-705N

Масляні фільтри автомобілів

Мал. 99. Схема фільтра грубої очистки масла двигуна автомобіля Чепель D-705N

Масло, що нагнітається насосом, надходить в масляний радіатор, де охолоджується і направляється в порожнину корпусу фільтра. Масло, проходячи через фільтруючий елемент, очищається і направляється в масляну магістраль. При забрудненні фільтруючого елемента або великий в'язкості масла відкривається перепускний клапан, який перепускає неочищена олія в масляну магістраль.

Масляний фільтр тонкого очищення включений в систему змащення паралельно і очищає частина масла, що надходить від останнього корінного підшипника колінчастого вала. Масло підводиться до верхньої частини корпусу фільтра і, проходячи через змінний фільтруючий елемент, очищається і направляється в картер двигуна. Тиск масла, що надходить у фільтр тонкого очищення, контролюється манометром. Охолодження масла здійснюється в масляному радіаторі.
Схожі публікації по темі: