» » » Формуляр трактора і номерні знаки

Формуляр трактора і номерні знаки

Формуляр на трактор складають після його виготовлення на заводі. У ньому (в подальшому) відображають технічний стан трактора, проходження складних технічних обслужить-ваний і ремонтів, а також передачу його з одного господарства в інше.

Відповідальність за правильне і своєчасне заповнення формуляра несуть технічний керівник господарства і головний бухгалтер (Кожен по своєму розділу).

Формуляр включає наступні розділи.

Загальні вказівки. Даються рекомендації про правильне заповнення всіх граф наступних розділів формуляра.

Загальні відомості (заповнює ОТК заводу). Вказують марку і модель трактора, потужність двигуна, місяць і рік випуску, а також заводські номери трактора, двигуна, пускового двигуна, паливного насоса, заднього і переднього мостів.

Основні технічні дані і характеристика. Наведено всі основні експлуатаційні показники трактора і деякі дані по регулювань його основних вузлів і механізмів.

Комплект поставки. Записані весь інструмент, запасні частини й приналежності, що додаються заводом до трактора. Перший запис робить ВТК заводу, а всі наступні (при чергових перевірках) - Представник технічного відділу господарства.

Свідоцтво про приймання трактора заводом. У ньому ОТК заводу підтверджує факт приймання трактора з цеху збірки на склад заводу.

Свідоцтво про консервацію заповнює ОТК заводу в тому випадку, якщо трактор не відправляють споживачеві, а встановлюють на тривале зберігання з консервацією.

свідоцтво про упаковці заповнює організація, що виконує упаковку, в тому випадку, якщо це обумовлено відповідними документами.

Гарантійне зобов'язання. У ньому завод-виготов-готовлювача вказує гарантовані їм терміни служби трактора без поломок, під час яких він відшкодовує відмовили вузли та деталі, і термін служби трактора до капітального ремонту.

Так, наприклад, Мінський тракторний завод гарантує нормальну роботу трактора МТЗ-80 без поломок і ремонту протягом 24 місяців при напрацюванні 4000 мото-год і термін служби трактора до капітального ремонту 6000 мото-год.

Гарантійний талон заповнюють представники заводу і споживача. Завод свідчить про дату відправки трактора споживачеві зі свого складу, а споживач вносить запис про дату надходження трактора на станцію (пристань), з якої господарство його отримало, а також про дату введення трактора в експлуатацію.

Відомості про рекламації, спрямованих на завод споживачем. Дається коротка характеристика складу рекламації, дата її складання і визначають заходи, прийняті з цього приводу.

Облік роботи. У цьому розділі в кінці року споживач повинен записати: число фактично відпрацьованих трактором змін по кожному виду роботи; вироблення трактора на польових, стаціонарних і транспортних роботах, виражену в умовних еталонних гектарах (у. е. га) і в мотогодинах (мото-год).

Відомості про рух і закріпленні трактора при експлуатації. Споживач зобов'язаний записати прізвище, ім'я, по батькові тракториста, номер і дату наказу; передачу трактора в інше господарство - все це скріплюється підписом тракториста або представника господарства.

Облік несправностей трактора при експлуатації. Реєструють всі виявлені несправності, заходи, прийняті до їх усунення, час, витрачений на усунення, дату відмови і число мотогодин роботи трактора з початку експлуатації або після капітального ремонту.

Зауваження по аварійним випадків. Розділ заповнює технічна служба господарства. Вказують номери актів, дату, короткий опис аварії, її обставини, з чиєї вини сталася аварія, вжиті заходи.

Облік технічного обслуговування. У таблицю цього розділу записують дату, вид технічного обслуговування (ТО-1 ТО-2 ТО-3 СТО-ВЛ і СТО-ОЗ), прізвище відповідальної особи, яка проводила ТО, а також напрацювання з початку експлуатації нового або після капітального ремонту (що було в експлуатації) трактора.

Відомості про зміну в конструкції трактора і його складових частинах, їх заміна в процесі експлуатації. Якщо в господарстві в зв'язку з виробничою необхідністю в конструкцію трактора внесені будь-які зміни (замінена кабіна, встановлені колеса іншого розміру і ін.), Про це слід зробити запис у формулярі трактора.

Відомості про ремонт. Реєструють всі ремонти, на які наражається трактор в процесі експлуатації.

Відомості про результати перевірки інспектуючими і перевіряючими особами. Викладено в короткій формі все результати перевірок технічними інспекторами і особами, на це уповноваженими.

Особливі відмітки. Робляться відмітки, не передбачені іншими розділами.

Формуляр трактора і номерні знаки

Мал. 57. Номерні знаки:

а - на тракторі; б - на причепі.

Опитувальний лист. В кінці формуляра завод ставить перед споживачем своєї продукції цілий ряд питань: наприклад, чи зручно обслуговувати трактор; які несправності найбільш часто зустрічаються; які доповнення до прикладеним заводом запчастинах і інструменту бажано мати споживачеві і т. д. Завод просить відповіді на всі ці питання надсилати після експлуатації трактора в господарстві протягом 960 ч, т. е. після третього ТО.

Добре заповнений відповідь на поставлені запитання і своєчасна їх присилання допоможуть працівникам тракторобудівних заводів поліпшити якість своєї продукції.

Неважко бачити, що при правильному веденні формулярів можна в будь-який момент отримати вичерпну інформацію про технічний стан тракторного парку господарства.

Номерні знаки. З метою підвищення персональної відповідальності трактористів-машиністів за безпеку руху на транспортних роботах, а також для посилення контролю за технічним станом та використанням тракторів введені державні номерні знаки, які зміцнюють на лівому боці задньої стінки кабіни або спеціальних кронштейнах трактора (рис. 57 а) і тракторного причепа (рис. 57 б).

У всіх випадках номерний знак повинен бути добре укріплений і, крім того, освітлений в темну пору доби. Експлуатація тракторів без номерних знаків заборонена. Крім державного номера, на кабіні фарбою наносять господарський номер.
Схожі публікації по темі: