» » » Перевірка справності генератора трактора ДТ-75В

Перевірка справності генератора трактора ДТ-75В

Справність генератора на машині перевіряється по контрольній лампі, встановленої на щитку приладів. Контрольна лампа спалахує при включенні вимикача «маси» перед пуском дизеля. Після пуску дизеля контрольна лампа, в залежності від схеми включення, пригасає або гасне зовсім, що вказує на справність генератора. Одночасно амперметр повинен показувати зарядку акумуляторної батареї. При цьому слід мати на увазі, що нульове показання стрілки амперметра через деякий час після пуску дизеля не завжди свідчить про несправності генератора і реле-регулятора, а є тільки показником того, що батарея справна і повністю заряджена.

Перевірка справності генератора шляхом замикання його клеми на масу забороняється.

Після зупинки дизеля вимкніть акумуляторну батарею, вимкнувши вмикач «маси» (контрольна лампа повинна згаснути), щоб марно не витрачати заряд акумуляторної батареї через обмотки збудження генератора.

Для перевірки стану шарикоподшипников генератора Г306-Г зніміть ремінь і перевірте легкість і плавність обертання валу генератора. Переконайтеся на дотик у відсутності підвищених осьових і радіальних люфтів в шарикопідшипниках. При виявленні їх зніміть генератор і відправте в майстерню для перевірки і ремонту.
Схожі публікації по темі: