» » » Механізм перемикання передач трактора ДТ-75В

Механізм перемикання передач трактора ДТ-75В

Рухливі шестерні переміщаються і встановлюються в потрібне положення за допомогою механізму перемикання передач ходозменшувача.

Механізм складається з трьох планок перемикання з виделками і поводками, які за допомогою штампованої обойми прикріплені до верхньої кришки. Два валика блокування з фіксаторами з'єднані тягою з механізмом блокування коробки передачі.

З метою виключення можливості одночасного переміщення двох планок перемикання передач між ними встановлені розділові планки.

При виключенні муфти зчеплення палець заднього валика блокування коробки передач притиснутий до обробленого упору, а обидва валика блокування ходозменшувача повертаються так, що їх гнізда встановлюються над фіксаторами і не перешкоджають їх підйому в момент перемикання передач ходозменшувача.

При включеній муфті зчеплення гнізда валиків блокування виявляються зміщеними відносно фіксаторів, поетЬму переключити передачі ходозменшувача неможливо.

Використання ходозменшувача для створення збільшеного тягового зусилля більше 3500 кг забороняється, так як це може привести до поломок корпусів кінцевих передач, шестерень коробки передач, ходозменшувача і до інших тяжких поломок.

Щоб виключити поломки вузлів і деталей, введено примусове стопоріння механізму включення першої, другої і третьої передач ходозменшувача спеціальними гвинтами, розташованими зверху на кришці ходозменшувача і опломбованими на заводі.

Стопорні гвинти входять в пази вилок перемикання і перешкоджають їх переміщенню. Зняти пломби і вивернути стопорні гвинти можна тільки в разі, якщо виникає необхідність роботи трактора зі спеціальними машинами і знаряддями, призначеними для роботи з трактором класу 3 т в інтервалі швидкостей 033-224 км /ч. Це повинно бути оформлено відповідним актом, де вказується, для яких робіт м з якими машинами розпломбована ходоуменьшитель. При розпломбування зніміть пломбу, вивірені гвинти 1 на 6-10 мм і потім законтрите їх гайками.

Механізм перемикання передач трактора ДТ-75В

Мал. 1. Схема стопорения і опломбування ходозменшувача
1 - гвинт спеціальний 2 - гайка.

Після закінчення робіт з цими машинами введіть обмеження перемикання першої, другої і третьої передач ходозменшувача, повернувши важіль перемикання в положення IV передачі, Расстопор гайки, вверніть гвинти в кришку до упору і законтрите гайками, після чого важіль перемикання ходозменшувача повинен встановлюватися тільки в положення IV і прямий передач.

Для запобігання самоотворачіванія головки гвинтів зв'яжіть їх дротом.

Щоб відрегулювати механізм управління головної муфти зчеплення з блокуванням ходозменшувача, виконайте наступне:

Встановіть важіль тормозком кардана вниз від горизонтального положення на 10 ± 5 °.

Встановіть важіль приводу так, щоб його нижній кінець був відхилений вниз від горизонталі на 26 ± 5 °.

Примітка. При установці важелів муфта вимикання повинна знаходитися в крайньому задньому положенні.

Механізм перемикання передач трактора ДТ-75В

Мал. 1. Регулювання тормозком кардана трактора з ходоуменьшителем:
1 - тяга; 2 - упор; 3 - важіль; 4 - педаль; 5 муфта вимикання; 6 - важіль тормозком кардана; 7 -Важіль; 8 - болт завзятий; 9 - важіль; 10 - тяга

Перемістіть шток гідропідсилювача, встановивши зазор Б між нижнім роликом і наконечником золотника в межах 0-03 мм, при цьому важіль нижньою частиною повинен бути притиснутий до упору.

Утримуючи важіль 8 в крайньому нижньому положенні (муфта вимикання знаходиться в крайньому задньому положенні), відрегулюйте довжину тяги так, щоб верхній ролик торкнувся штока гідропідсилювача; підключіть пружину.

Примітка. Наявність зазору Б забезпечує передачу зусилля пружини на муфту виключення при її крайньому задньому положенні.

Не змінюючи положення поршня гідропідсилювача:

а) притисніть ролик важеля до наконечника поршня гідропідсилювача, втопивши нажімной палець врівень з наконечником;

б) педаль муфти зчеплення поставте в крайнє переднє положення;

в) не змінюючи положення важеля і педалі, встановіть тягу;

г) відрегулюйте тягу блокування ходозменшувача так, щоб палець заднього валика блокування коробки передач упирався в поверхню Г на кришці коробки передач, а зазор Д був в межах 1-3 мм;

д) відрегулюйте тормозок кардана так, щоб зазор А між упором пружини і бурти важеля тормозком кардана був в межах 4-5 мм. Зазор А регулюється затятим болтом.

Механізм перемикання передач трактора ДТ-75В

Мал. 2. Регулювання управління головної муфтою зчеплення трактора з ходоуменьшителем:
1 - упор; 2 - важіль; 3 - педаль; 4 - пружина; 5 муфта вимикання; 'Шток гідропідсилювача; 7- тяга; 8 - важіль приводу; 9 - важіль тор-м ° ЗКА кардана; 10 - важіль; 11 - упор; 12 - тяга

Примітка. У міру зношування накладки тормозком кардана зазор А зменшується. Зазор А менше 05-1 мм не допускається. При використанні всієї різьблення наполегливої болта дозволяється переставляти важіль 6 на шліцах валика.

Після регулювання механізму управління пальці ретельно зашплінтуйте, нарізні сполучення надійно законтрите, відкриті різьбові частини змастіть, а внутрішні порожнини валиків важелів і педалей заповніть солідолом.

Технічне обслуговування ходозменшувача полягає у своєчасній доливці масла, усунення течі, перевірці та відновленні механізму блокування і прочищення отворів в пробці-Сапун.

Після перших 30 годин роботи трактора злийте масло з ходозменшувача, промийте корпус дизельним паливом і залийте свіже масло до рівня верхньої мітки щупа, вмонтованого в пробку.

Слід мати на увазі, що нагрів масла і деталей ходозменшувача під час роботи трактора може досягати + 90 ° С при температурі навколишнього повітря +40 ° С.
Схожі публікації по темі: