» » » Технічне обслуговування трактора при обкатці і після обкатки

Технічне обслуговування трактора при обкатці і після обкатки

У процесі обкатки проводять щозмінне технічне обслуговування, а після закінчення її технічне обслуговування ТО-1 і додатково: миють і оглядають трактор, прогрівають двигун до температури охолоджуючої рідини 80 90 ° С, підтягують гайки кріплення головок циліндрів, регулюють зазори в клапанному механізмі. Поки масло не охололо, зливають його з картерів двигуна, коробки передач, проміжної опори, головних і кінцевих передач ведучих мостів, бака гідравлічних систем навісного пристрою і управління поворотом. Промивають фільтри відцентрової очистки масла двигуна, фільтри грубої очистки масла (на двигуні ЯМЗ-240Б замінюють фільтруючі елементи масляного фільтра), промивають фільтри коробки передач, гідравлічних систем навісного пристрою і управління поворотом.

Перевіряють і, якщо необхідно, регулюють кут випередження впорскування палива, хід штоків гальмівних камер робочих гальм, натяг приводних ременів, роботу запобіжного клапана пневматичної системи.

Підтягують всі зовнішні різьбові та інші сполуки трактора, клинові з'єднання вертикального шарніра рами. Заправляють свіжим маслом картери двигуна, коробки передач, проміжної опори, головні і кінцеві передачі провідних мостів, бак гідравлічних систем навісного пристрою і управління поворотом.

Планове технічне обслуговування трактора в процесі експлуатації

Періодичність технічного обслуговування для тракторів К-701 і К-700А в залежності від напрацювання в мотогодинах або кількості витраченого палива за цикл обслуговування.

Щозмінне технічне обслуговування

Перевіряють рівень масла і, якщо необхідно, доливають масло в картер двигуна, корпус паливного насоса, корпус регулятора частоти обертання. Перевіряють рівень охолоджувальної рідини. Якщо необхідно, доливають охолоджуючу рідину в розширювальний бак радіатора.

Перевіряють роботу двигуна на слух і за показаннями контрольних приладів, роботу механізмів управління трактором, гальм, освітлення і сигналізації, гідравлічної системи навісного пристрою.

На тракторі К-700А відразу ж після зупинки двигуна перевіряють на слух роботу турбокомпресора.

Перше технічне обслуговування

При першому технічному обслуговуванні виконують операції щозмінного технічного обслуговування і додатково:

миють трактор, зливають відстій з паливних баків, фільтрів грубого і тонкого очищення палива, конденсат з повітряних балонів.

Перевіряють і, якщо необхідно, регулюють натяг приводних ременів. Контролюють стан шин і тиск повітря в них, роботу запобіжного клапана пневмосистеми, стан касет другого ступеня фільтра повітря по сигналізатора засміченості і, якщо необхідно, проводять їх обслуговування.

Перевіряють рівень електроліту, стан клем і вентиляційних отворів в пробках акумуляторних батарей. Якщо необхідно, доливають дистильовану воду. Змащують неконтактні частини клем і наконечники проводів технічним вазеліном. Промивають фільтр відцентрового очищення масла. Перевіряють кріплення коліс трактора, зовнішні нарізні сполучення двигуна, звернувши особливу увагу на затягування гайок кріплення випускних колекторів, кріплення генератора, паливного насоса високого тиску, гідромуфти і інших агрегатів.

Друге технічне обслуговування

Виконують операції першого технічного обслуговування і додатково: - перевіряють рівень масла і, якщо необхідно, доливають масло в бак гідравлічних систем навісного пристрою і управління поворотом, картери коробки передач, проміжної опори, головних і кінцевих передач ведучих мостів.

Замінюють масло в картері двигуна, фільтруючі елементи масляних (на двигуні ЯМЗ-2Е8НБ промивають елементи) і паливних фільтрів і промивають корпуса фільтрів. На двигуні ЯМЗ-2Е8НБ замінюють елемент масляного фільтра турбокомпресора.

Очищають і промивають фільтри і кришки заливних горловин паливних і масляного баків.

Перевіряють і, якщо необхідно, регулюють хід штоків гальмівних камер робочих гальм, гальмо стоянки, вільний хід рульового колеса.

Перевіряють роботу запобіжного клапана пневматичної системи гальм.

Перевіряють щільність електроліту і ступінь зарядженості акумуляторних батарей і, якщо необхідно, проводять їх підзарядку або замінюють зарядженими. Змащують опори куркулів робочих гальм, пальці гідроциліндрів підйому і повороту, на тракторі К-700А - ще й підшипники водяного насоса і натягача приводу компресора.

Перевіряють і, якщо необхідно, підтягують кріплення гідромуфти, турбокомпресора і його фільтра, фланців карданних валів.

Через 480 мото-год додатково: - знімають з двигуна форсунки і перевіряють їх на тиск початку уприскування і якість розпилу палива; перевіряють і, якщо необхідно, регулюють кут випередження впорскування палива, теплові зазори в клапанному механізмі, попередньо підтягнувши гайки кріплення головок циліндрів.

Промивають фільтруючі елементи фільтра коробки передач, змащують осі вертикального шарніра рами, а на тракторі К-700А ще й підшипник передньої опори двигуна.

Третє технічне обслуговування

Виконують операції другого технічного обслуговування і додатково: - промивають фільтри гідравлічних систем навісного пристрою і управління поворотом, очищають і промивають сапуни коробки передач, ведучих мостів і проміжної опори, перевіряють вільний хід тяги педалі гальма і ручного приводу гальм причепа гальмівного крана. На двигуні ЯМЗ-240Б перевіряють роботу паливного насоса високого тиску (на двигуні ЯМЗ-2Е8НБ цю операцію проводять через 2000 мото-год).

Перевіряють працездатність сигналізатора засміченості касет другого ступеня фільтра повітря, проводять обслуговування першого ступеня фільтра повітря.

Перевіряють регульоване напруга реле-регулятора, правильність показань контрольних приладів за стандартами, стан електропроводів.

Перевіряють і, якщо необхідно, підтягують кріплення двигуна, коробки передач, ведучих мостів, постаменту, кабіни, клинів вертикального шарніра рами і інших складальних одиниць трактора.

Через 1500 мото-год знімають з двигуна стартер і проводять його технічне обслуговування.

Через 2000 мото-год знімають головки циліндрів і клапани двигуна ЯМЗ-240Б, очищають їх від нагару; якщо потрібно, притирають клапани (на двигуні ЯМЕ-238НБ цю операцію проводять через 3000 мото-год).

Через 3000 мото-год на двигуні ЯМЕ-238НБ перевіряють легкість обертання ротора турбокомпресора і, якщо необхідно, його знімають, розбирають, очищають і промивають деталі.

Через 5000 мото-год знімають з двигуна генератор і проводять його технічне обслуговування. Після закінчення третього технічного обслуговування перевіряють роботу механізмів трактора на холостому ходу і під навантаженням.

Cезон технічне обслуговування

Замінюють масла на відповідні сезону в системі змащення двигуна, паливний насос високого тиску і регуляторі, муфти випередження впорскування палива, підшипниках натягача приводу вентилятора двигуна ЯМЗ-240Б, картерах коробки передач, проміжної опори, головних і кінцевих передач ведучих мостів.

Восени підготовляють і закріплюють на тракторі утеплювальний чохол, а навесні знімають його і здають на зберігання. Встановлюють гвинт сезонного регулювання реле-регулятора в положення, відповідне сезону ( «Л» або «3»). Доводять до відповідної норми щільність електроліту в акумуляторних батареях. Перевіряють роботу пневматичної системи гальм.

При осінньо-зимовому технічному обслуговуванні додатково виконують такі операції:

замінюють масло в баку гідравлічних систем навісного пристрою і управління поворотом, перевіряють роботу системи передпускового обігріву, а на двигуні ЯМЕ-238НБ роботу термостатів.

ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ТРАКТОРА ПРИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЙОГО В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ

При експлуатації трактора в особливих умовах (пустелі і піщані ґрунти, низька температура повітря, кам'янисті грунти і т. П.) Зберігають задану періодичність і обсяг робіт з технічного обслуговування, а також додатково виконують такі операції.

1. У пустелях, на піщаних грунтах, при підвищеної запиленості повітря:

заправляють маслами і паливом тільки закритим способом; якщо на тракторі немає сигналізатора засміченості або він несправний, очішают касети другого ступеня фільтра повітря при першому технічному обслуговуванні;

обслуговування першого ступеня фільтра повітря проводять через одне друге технічне обслуговування (480 мото-год);

пробки паливних і масляних баків, сапуни коробки передач, ведучих мостів і проміжної опори промивають при другому технічному обслуговуванні.

2. При експлуатації трактора в умовах низьких температур:

- Перед початком роботи перевіряють спрацювання запобіжного клапана пневмосистеми;

- В кінці зміни повністю заправляють паливні баки паливом, зливають відстій з паливних баків і фільтрів, конденсат з повітряних балонів; - Періодично протирають колектор стартера і контактні кільця генератора чистою ганчіркою, змоченою бензином;

- При температурі навколишнього повітря нижче мінус 25 ° С в картер коробки передач, масляний бак гідравлічних систем допускається заправляти суміш: 80% застосованого зимового масла і 20% веретенного масла АУ;

- При температурі навколишнього повітря мінус 25 30 ° С і перерві в роботі трактора більше 24 ч, при температурі навколишнього повітря нижче мінус 30 ° С і перерві в роботі трактора більше 10 ч знімають акумуляторні батареї і зберігають в приміщенні з температурою 0 20 ° С. Зняті батареї оберігають від попадання бруду і металевих предметів на клеми і місця електричних з'єднань. Взимку не допускають розряду акумуляторної батареї більш ніж на 25% (влітку до 50%).

3. В умовах кам'янистого грунту щозміни перевіряють зовнішнім оглядом стан ходової частини, кріплення котла передпускового обігріву, зливних пробок головних передач провідних мостів і коліс.
Схожі публікації по темі: