» » » Правила безпеки при роботі на тракторі

Правила безпеки при роботі на тракторі

Конструкція трактора, як правило забезпечує безпечну роботу на ньому. Нещасні випадки відбуваються найчастіше в результаті недбалості або неправильного використання трактора. Щоб уникнути нещасних випадків необхідно ретельно вивчати і чітко виконувати правила керування трактором і наступних правил безпеки.

До роботи на тракторі допускаються особи, які пройшли спеціальну підготовку і мають права на його управління.

Перед запуском двигуна необхідно переконатися в тому, що важелі управління муфтою вантажного валу, перемикання передач і важелі розподільника гідросистеми навісного обладнання знаходяться в положенні «Нейтраль», а гальмо стоянки включений.

Перед початком руху слід перевіряти технічний стан гідросистеми управління поворотом, гальм і причіпних пристроїв, а також надійність роботи пневматичної системи, світлової та звукової сигналізації тракторного поїзда.

При рушанні з місця необхідно переконатися у відсутності людей попереду трактора, між трактором і сільськогосподарськими машинами, а також в районі шарнірного пристрою рами і попередити сигналом оточуючих.

Слід виявляти особливу обережність і акуратність при водінні трактора на схилах. Рух поперек схилу дозволяється тільки на швидкостях I і II режимів. При русі під ухил не можна перемикати передачу трактора і вичавлювати педаль зливу.

Забороняється під час руху входити і виходити з кабіни трактора.

Проїзд через залізничні колії дозволяється тільки у встановлених місцях на нижчих передачах, без перемикання швидкостей.

Всі операції, пов'язані з технічним обслуговуванням, усуненням несправностей, очищенням двигуна і трактора від бруду, а також з підготовкою трактора для роботи з механізмом відбору потужності, необхідно виконувати тільки при зупиненому двигуні. Забороняється знаходитися під трактором при працюючому двигуні і виключеному гальмах.

Слід дотримуватися обережності при обслуговуванні акумуляторних батарей. При приготуванні електроліту необхідно спочатку заливати в кислототривкі посуд воду, а потім тонкою цівкою кислоту.

При зливі гарячої рідини з системи охолодження, масла з картера двигуна і коробки передач слід остерігатися опіків. Забороняється відкривати краник на трубі двигуна при його роботі, а також відразу після зупинки.

При використанні трактора на транспортних роботах дотримуються наступних правил безпеки.

Особлива увага приділяється вибору швидкості руху з урахуванням дорожніх умов, радіусів повороту, видимості, оглядовості, особливостей і стану транспортних засобів та вантажу, що перевозиться. На дорогах з низьким коефіцієнтом зчеплення, а також на ухилах, поворотах, узгір'ях, при ожеледі не допускаються різкі гальмування і повороти. Якщо виникає небезпека для руху, необхідно зменшити швидкість і, не знижуючи частоту обертання двигуна, зупинити транспортний засіб.

Регулювання гальм повинна забезпечувати на рівному, сухому асфальті при гальмуванні зі швидкістю 20 км /год гальмівний шлях трактора не більше 65 м, тракторного поїзда - 9-12 м. Не допускаються різкі гальмування, а також руху «накатом». При появі ознак «накату» причепів на трактор рекомендується користуватися приводом автономного управління гальмами причепів. Екстрене гальмування допускається виконувати за допомогою важеля автономного управління гальмами причепів і подальшого впливу на гальмівну педаль.

Дозволяється рух тракторного поїзда з максимальною швидкістю тільки на дорогах з сухим твердим покриттям.

При роботі з сільськогосподарськими машинами слід дотримуватися наступних правил.

Перед підйомом і опусканням навісного знаряддя, а також при поворотах трактора необхідно переконатися в тому, що немає небезпеки для оточуючих або небезпеки зачепити за яке-небудь перешкоду. При тривалих переїздах трактора з навісними знаряддями повинні бути затягнуті горизонтальні розкоси. Під'їзд до сільськогосподарських машин, знарядь і причепів слід проводити на малій швидкості, без ривків. При тривалих зупинках забороняється залишати в піднятому положенні навісне знаряддя. Забороняється проїзд людей на сільськогосподарських знаряддях, на яких немає спеціального місця для допоміжного робітника. Переїзд з навісними машинами через канави та інші перешкоди слід здійснювати під прямим кутом на малій швидкості.

При роботі на тракторі рекомендується дотримуватися заходів протипожежної безпеки.

Не можна підносити до баків відкритий вогонь, а також палити при заправці трактора. Необхідно стежити, щоб з паливного бака і трубопроводів не було течі.

Не допускається робота на тракторі без вогнегасника, місце для установки якого передбачено на кабіні. У разі займання палива на тракторі в першу чергу слід використовувати вогнегасник. Тільки після його розрядки полум'я засипають землею, піском або накривають щільною тканиною. Не можна заливати паливо, що горить водою.
Схожі публікації по темі: