» » » Приводний шків трактора

Приводний шків трактора

При використанні двигуна на стаціонарних роботах для приводу різних машин за допомогою пасової передачі на трактор може бути встановлений приводний шків. Його розміщують на кришці редуктора заднього ВОМ, від якого і приводять в обертання.

Механізм шківа змонтований в корпусі і рукаві і являє собою конічний редуктор.

В рукаві шківа на підшипниках обертається вал приводу з ведучою конічною шестірнею, що має внутрішні шліци під хвостовик ВОМ.

На валу з відомою шестернею, встановленому в корпусі на двох підшипниках, є виступаючий шліцьовій кінець, на який посаджений шків. Включають і вимикають шків важелем управління заднім ВВП.

Деталі механізму приводного шківа змащуються розбризкуванням масла, що знаходиться в корпусі. Масло заливають через що закривається пробкою отвір до рівня отвору контрольної пробки.

Приводний шків трактора

Мал. 1. Привідний шків:

1 - рукав шківа; 2 - регулювальні прокладки; 3 - вал приводу шківа з ведучою конічною шестірнею; 4 - пробка оливозаливно горловини; 5 - корпус шківа; 6 - пробка контрольного отвору; 7 - вал шківа з відомою конічної шестернею; 8 - вантаж для балансування шківа; 9 - шків; 10 - регулювальні прокладки.

Приводний шків уніфікований зі шківом тракторів МТЗ-80 і МТЗ-82.

Робота конічної пари шківа з підвищеним шумом вказує на збільшений боковий зазор між зубами. Зменшення бічного зазору до 025 045 мм досягається зменшенням числа регулювальних прокладок 2 під фланцями рукава 1 і корпусу 5.
Схожі публікації по темі: