» » » Освітлення і сигналізація трактора

Освітлення і сигналізація трактора

Система освітлення трактора включає в себе фари переднього і заднього освітлення, габаритні ліхтарі, ліхтарі світлової сигналізації (покажчика повороту, стоп-сигналу), контрольні лампи, плафони внутрішнього освітлення і лампи підсвітки приладів. У монтажі приладів освітлення використовуються вимикачі, перемикачі, запобіжники, перехідні колодки, штепсельні розетки для включення переносної лампи і освітлювальних елементів причепа.

Як джерела світла на тракторах застосовуються лампи розжарювання, що складаються зі скляної колби, вольфрамової нитки і цоколя. При виготовленні лампи її колба заповнюється інертним газом, що збільшує термін служби вольфрамової нитки.

Лампи розжарювання бувають однониткових (односветнимі) і двонитковими (двосвітними). Номінальна сила світла основних ламп розжарювання, які використовуються для освітлення шляху, зазвичай становить 30 50 кан-справ (кд).

Фара являє собою складний освітлювальний прилад, службовець для освітлення шляху або місця роботи трактора.

Тракторна фара (рис. 1) складається з корпусу, відбивача, захисного светорассеивающего скла, обідка і лампи розжарювання. Фара кріпиться на тракторі за допомогою установочного болта.

Якнайкраще освітлення шляху досягається при точної фокусуванні ламп у фарах і правильному регулюванні напрямку світлових потоків фар. Світлові потоки фар повинні мати еліптичну форму перетину, деякий нахил до поверхні дороги і кілька розходитися в сторону. Напрямок світлового потоку фари регулюється поворотом оптичного елемента або корпусу в вертикальній і горизонтальній площинах.

Управління світловою сигналізацією при гальмуванні здійснюється через спеціальний вимикач, пов'язаний з приводом гальм. При гальмуванні тиском стисненого повітря, використовуваного для приводу гальмівних механізмів, лампа стоп-сигналу підключається до акумуляторної батареї і сигналізує про процес гальмування.

Сигналізатор повороту дає при поворотах машини переривчастий (миготливий) світловий сигнал, який вказує напрямок повороту.

Попереджувальні електричні звукові сигнали працюють на принципі електромагнітного генерування коливанні сталевої пластинки-мембрани, яка, в свою чергу, викликає коливання повітряного середовища, тобто поширення звукових хвиль. Електричні звукові сигнали тракторів і автомобілів бувають: постійного і змінного струму, шумові і тональні.

Освітлення і сигналізація трактора

Мал. 1. Тракторна фара:
1 - ободок; 2 - відбивач; 3 - корпус; 4 - інсталяційний болт; б - светорассеіванмцее скло; 6 - лампа розжарювання

Найбільшого поширення на тракторах отримали шумові електричні звукові сигнали постійного струму.

Електричні шумові сигнали змінного струму застосовуються рідко, на окремих марках тракторів з генераторами змінного струму.

Електричні звукові сигнали постійного струму з електромагнітної вібраційною системою, як правило, розраховані на номінальну напругу 12 В. Вони споживають порівняно невеликий струм (1 5 А) і мають основну частоту звучання 220 400 Гц.

В електричному звуковому сигналі регулюються сила і тональність звуку. Сила звуку залежить від сили коливань мембрани і визначається силою струму в ланцюзі сигналу, регулюється зміною сили стиснення контактів переривника. Тональність звуку залежить від частоти коливань мембрани і визначається силою пружності сталевий пластини, відриває якірець від сердечника.

Основні принципи побудови повних схем електрообладнання тракторів і автомобілів:

- Система проводки однопроводная з використанням в якості другого проводу маси трактора чи автомобіля; згідно ГОСТ 3940-57 до «масі» приєднується негативна полярність;

- Джерела струму (акумуляторна батарея та генератор) з'єднуються між собою однойменними полюсами (клемами) через реле-регулятор;

- Споживачі електричного струму підключаються до джерел паралельно, з'єднання між собою датчиків і приймачів контрольно-вимірювальних приладів і пристроїв послідовне.
Схожі публікації по темі: