» » » Технічне обслуговування електричного обладнання трактора

Технічне обслуговування електричного обладнання трактора

До показників технічного стану електрообладнання належать: справність електропроводки; рівень електроліту в батареях акумуляторів; щільність електроліту і зарядженість батарей акумуляторів; напруга на фазах генератора; напруга, підтримуване реле-регулятором; натяг ременя генератора.

При ТО очищають всі прилади від пилу і бруду, а акумуляторну батарею - ще й від патьоків електроліту. При митті трактора слід уникати прямого попадання струменів води на прилади електрообладнання.

Перевіряють дію системи освітлення і звукової сигналізації, а також відсутність течі в акумуляторних батареях.

При ТО - 1 перевіряють стан і очищають акумуляторні батареї. Прочищають вентиляційні отвори в пробках кришок акумуляторів. Перевіряють і при необхідності підтягують кріплення батарей в гніздах і наконечників проводів на виводах батареї. Наконечники батарей змащують технічним вазеліном, очищають батареї ганчіркою, змоченою в розчині нашатирного спирту або в 10% -ному розчині кальцинованої соди.

Перевіряють рівень електроліту в банках акумуляторів. Якщо рівень виявиться нижчим за норму, доливають дистильовану воду. Перевіряють і при необхідності регулюють натяг ременя генератора (вентилятора).

При ТО - 2 прочищають дренажні отвори генераторів.

При ТО - 3 перевіряють щільність електроліту в акумуляторах і при необхідності підживлюють їх або замінюють зарядженими, змащують клеми і наконечники проводів. Перевіряють реле-регулятор і, якщо потрібно, регулюють. Оглядають електропроводку та ізолюють пошкоджені місця. Перевіряють також справність амперметра і при необхідності замінюють його.

При сезонному технічному обслуговув а н і й при переході до експлуатації в осінньо-зимових умовах встановлюють в положення 3 ( «Зима») гвинт сезонної регулювання реле-регулятора, доводять до зимової норми щільність електроліту в акумуляторах і перевіряють цілісність ізоляції електропроводки. Визначають зарядний струм генератора, напруга і струм спрацьовування реле-регулятора і випробуванням перевіряють працездатність системи обігріву кабіни.

При переході до експлуатації у весняно-літніх усло-вих встановлюють гвинт сезонної регулювання реле-регулятора в положення Л ( «Літо»), доводять щільність електроліту в батареях акумуляторів до літньої норми і оглядають ізоляцію електропроводки. Перевіряють зарядний струм генератора, напруга і струм спрацьовування реле-регулятора. Виявлені несправності усувають.

При технічному обслуговуванні в умовах пустелі і піщаних грунтів через кожні три зміни перевіряють рівень електроліту в акумуляторах, при необхідності доливають дистильовану воду.




Схожі публікації по темі: