» » » Прилади світлової та звукової сигналізації і контрольно-вимірювальні

Прилади світлової та звукової сигналізації і контрольно-вимірювальні

Для забезпечення безпеки руху по дорогах, на полях з великими ухилами і для контролю за дією окремих систем дизеля трактор забезпечується спеціальними приладами.

Сигналізатор аварійного тиску масла (рис. 55 а) в мастильної системі дизеля є корпус, в якому встановлені діафрагма і металева пластина. масляна магістраль дизеля через штуцер з'єднана з порожниною під діафрагмою. Коли тиск в магістралі в межах норми, масло тисне на діафрагму з такою силою, що вона згинається, стискає пружину і відводить металеву шайбу від пластини, ланцюг електричного струму порушується і лампа не горить. При аварійному падінні тиску масла нижче допустимої величини пружина випрямляє діафрагму і замикає між собою пластину і шайбу, лампа при цьому загоряється і тим самим попереджає про аварійний стан мастильної системи.

Вмикач сигналу гальмування (див. Рис. 55 б) подає світловий сигнал при натисканні трактористом на педаль гальма. Це необхідно для попередження водіїв транспортних засобів, що йдуть позаду трактора.

Конструкції вимикачів бувають різні в залежності від того, який привід гальм має трактор.

Прилади світлової та звукової сигналізації і контрольно-вимірювальні

Мал. 55. Прилади та пристрої: а - сигналізатор аварійного тиску масла; б - вмикач сигналу гальмування; в - звуковий сигнал; г - сигналізатор перегріву двигуна; 1718 - діафрагми; 221 - пластини; 3 - шайба; 4 - пружина; 569 - лампи; 81516 20 - контакти; 1013 - корпуси; І - конденсатор; 12 - сердечник; 14 - гайка; 17 - якір; 19 - кнопка; 22 - амперметр; 23 - повітряний манометр; 24 - тахоспідометр; 25 - покажчик температури охолоджуючої рідини (Термометр); 26 - покажчик температури масла в мастильної системі двигуна; 27 - покажчик тиску масла в гідросистемі коробки передач; 28 - покажчик тиску масла в мастильної системі двигуна; 29 - покажчик рівня палива в баку; 30 - склономер.

Наприклад, якщо на тракторі привід гальм пневматичний, то вмикач має наступний пристрій. У корпусі поміщена діафрагма, на яку зверху тисне пружина. На діафрагму укріплений рухливий контакт, з'єднаний провідником з бічної клемою. Корпус закритий кришкою з нерухомим контактом і клемами для підключення електричного струму.

При натисканні на гальмівну педаль повітря, спрямований в гальмівні камери, так само чинить і в корпус вмикача, тисне і згинає при цьому діафрагму, стискає пружину і замикає контакти, в результаті загоряється лампочка в ліхтарі сигналу гальмування.

Звуковий сигнал (див. Рис. 55 в) призначений для попередження людей, що перебувають на шляху руху, про наближення трактора. Цей сигнал можна також використовувати для двостороннього зв'язку між робочими, обслуговуючими приєднаної до трактора машину, і трактористом.

У чашевидних корпусі розташовані сердечник електромагніта з обмоткою, переривник з контактами, конденсатор, якір зі стрижнем і діафрагма з резонатором.

Діє сигнал так. При натисканні на кнопку струм потече по обмотці електромагніту і Намагнітити сердечник, який, притягаючи до себе якір, через стрижень прогнеться мембрану вправо. Одночасно з цим переміщається стрижень натисне на пружину з рухомим контактом і відведе його від контакту. При розмиканні контактів струм в ланцюзі і магнітне поле зникнуть і пружна діафрагма встане на старе місце, контакти замкнуться, і процес почне повторюватися. Мембрана вібрує з частотою 200 400 Гц, викликаючи при цьому звукові коливання.

Щоб зменшити іскріння між контактами переривника під час роботи сигналу, паралельно їм встановлений конденсатор, що сприймає на себе е. д. з. самоіндукції обмотки.

Сигналізатор перегріву двигуна встановлюється в системі охолодження (рідинного) двигуна. Він складається з латунного патрона, в якому укріплена биметаллическая пластина контактом. Цей контакт розташований проти іншого контакту, укріпленого на нерухомій пластині. До біметалічною пластині підведений дріт, з'єднаний через контрольну лампочку з акумуляторною батареєю. Поки вода холодна, контакти роз'єднані. При температурі охолоджуючої рідини вище 98 ° С биметаллическая пластина вигинається, контакти з'єднуються і контрольна лампочка загоряється.

Покажчик повороту являє собою пристрій, за допомогою якого струм, що направляється в ліхтарі, переривається з частотою від 60 до 120 разів на хвилину, змушуючи блимати лампочки, встановлені в цих ліхтарях. Цей сигнал означає, що тракторист збирається зробити поворот.

Переривник працює, використовуючи теплової та електромагнітний ефекти електричного струму. Для включення сигналу повороту служить важіль.

Покажчик крену трактора - склономер встановлюють на тракторах, призначених для роботи в гірських умовах. Конструкція таких покажчиків буває різною. Знаходить застосування покажчик, що складається з круглого корпусу, закритого кришкою у вигляді прозорої півсфери, з поплавковим покажчиком для візуального спостереження кута нахилу трактора. Крім того, прилад забезпечений електронним пристроєм, який після досягнення трактором гранично допустимого кута нахилу включає одночасно лампу з червоним фільтром і звуковий сигнал. Почувши і побачивши такі сигнали, тракторист повинен негайно припинити роботу.

Покажчики тиску масла (манометри): - застосовуються для контролю працездатності і стану мастильної системи дизеля, коробки передач з гідроподжімнимі муфтами і збільшувача крутного моменту (для кожного пристрою свій манометр).

Покажчики температури: - масла, в мастильної системі двигуна і - охолоджуючої рідини (термометри).

Амперметр дозволяє контролювати зарядку акумуляторної батареї і показує силу струму, що йде на зарядку.

Тахоспідометр - комбінований прилад зі шкалами частоти обертання заднього вала відбору потужності (ВВП), частоти обертання колінчастого вала дизеля, швидкості руху трактора і напрацювання дизеля в мото-годинах.

Покажчик рівня палива в баку (баках) реєструє кількість палива, що знаходиться в баках.

Покажчик тиску повітря (манометр) встановлюється на тракторах, мають пневматичну систему управління гальмами.
Схожі публікації по темі: