Тягово-зчіпний пристрій

Устаткування кабіни. Для забезпечення зручності керування автомобілем кабіна обладнується дзеркалом заднього виду, протисонячних козирком, підлокітниками і т. П., А також по можливості ізолюється від шуму.

Для гарного огляду дороги позаду автомобіля зовні по обидва боки кабіни встановлюються дзеркала заднього виду. Положення кожного дзеркала можна регулювати, для чого воно має два ступені свободи і може повертатися навколо вертікапьной і горизонтальної осей. Дзеркало укладено в металевий корпус і разом з ним кріпиться на трьохстійкове кронштейні. Козирки з кольорового картону захищають водітепя і сидить поруч з ним пасажира від сліпучого дії сонячних променів. Козирки можна повертати і фіксувати в будь-якому положенні. Вони встановлені в кабіні над вітровим склом і шарнірно кріпляться на кронштейнах.

Тягово-зчіпний пристрій

Мал. 1. Тягово-зчіпний пристрій:
1 - маслянка для змащування стебла гака, 2 - буксирний гак, 3 - гумовий буфер, 4 - гайка буксирного гака, 5 - ковпак, 6 - маслянка для змащування гайки гака, 79 - наполегливі шайби, 8 - корпус тягово-зчеп- ного пристрою, 10-болт, 11 - кришка корпусу, 12 - сцепная петля причепа, 13 - гайка осі, 14 - засувка

На дверях кабіни виконані підлокітники, які використовують також для закривання дверей зсередини. Вони являють собою металевий каркас, покритий зовні гумою.

Для зменшення шуму, що проникає в кабіну від роботи двігатепя і інших агрегатів, підлогу кабіни знизу, а також внутрішні поверхні дверних панелей покривають противошумной мастикою. Зменшенню шум-ності сприяє також шар теппоізоля-ційного матеріалу, яким покриваються внутрішні поверхні даху і задній па-нелі кабіни.

Тягово-зчіпний пристрій, що застосовується на вантажних автомобілях, має забезпечити надійне з'єднання автомобіля-тягача з причепом, допускати деяке переміщення причепа щодо тягача для вільного маневрування автопоїзда, пом'якшувати ударні навантаження при різкому рушанні з місця, дозволяти швидко виробляти зчеплення і відчеплення причепа. Найбільш поширене тягово-зчіпний пристрій типу гак - петля.

У сучасних тягово-зчіпних пристроях як пружний елемент, що передає діючі на гак усіпія, використовується гумовий буфер.

Тягово-зчіпний (буксирне) пристрій, про призначення якого сказано вище, показано на рис. 1. Воно має корпус і кришку. Між корпусом і кришкою встановлений гумовий буфер, притискуваний по обидва боки наполегливими шайбами. Через отвори в кришці, гумовому буфері і корпусі проходить шток буксирного гака. Кінець штока закріплюється гайкою, яка зовні закривається ковпаком.

Буксирний гак входить в петлю дишла причепа. У робочому попоженіі він утримується засувкою, встановленої на осі, яка закріплена гайкою. Положення засувки в закритому стані фіксується собачкою, додатково закріплюється шппін-те.

Особливість описаного буксирного пристрою закпючается в тому, що при передачі тягового зусилля і при наїзді причепа на автомобіль в момент гальмування всіх зусиль передаються через гумовий буфер, який в обох випадках працює тільки на стиск.

Для буксирування самого вантажного автомобіля спереду на кінцях лонжеронів його рами встановлені буксирні гаки.

-.

Тягово-зчіпний пристрій служить для буксирування причепів. У вантажних автомобілів для цієї мети ставлять спеціальні буксирні прилади двостороннього дії, що дозволяють пом'якшити осьові поштовхи, що виникають під час руху автопоїзда в обох напрямках.

Тягово-зчіпний пристрій являє собою сталевий гак, стрижень якого спирається на дві розпірні втулки, встановлені в задній і додаткової поперечках рами. Сили, що виникають при взаємодії автомобіля з причепом, сприймає гумовий буфер або пружина. Буфер або пружину поміщають на стрижні гака між фланцями втулок, а на кінець стержня навертають гайку. Відзначимо, що гумовий буфер значно довговічніший пружини. Після виконання зчіпки тягово-зчіпний пристрій замикають шплинтом на ланцюжку, який вставляють в отвір засувки і собачки. Таким чином запобігається можливість мимовільної розчеплення автомобіля і причепа.

Тягово-зчіпний пристрій

Мал. 2. Буксирні прилади:
а - з гумовим буфером; б - з пружиною; 1 - ковпак гайки; 2 - гайка; 3 - шайба; 4 - гумовий буфер; 5 - корпус; 6 - задня поперечина рами; 7 - собачка; 8 - отвір для шплінта; 9 - вісь собачки; 10 - ланцюжок шплінта; 11 - засувка; 12 - гак; 13 - кришка корпусу; 14 і 16 - розпірні втулки; 15 пружина; 17 - додаткова поперечина

На автомобілях, які не мають тягово-зчіпного пристрою, встановлюють петлі, призначені тільки для короткочасного буксирування автомобіля, але виключають роботу з причепом.
Схожі публікації по темі: