» » » Технічне обслуговування карданної передачі

Технічне обслуговування карданної передачі

Через 100 ч необхідно змастити шлицевое з'єднання карданних валів, підтягнути болти їх кріплення, болти кріплення обойм еластичного зчленування карданного валу трансмісії. Потім оглянути карданні вали; зношені або пошкоджені деталі повинні бути замінені. Люфти в карданів не допускаються, їх усувають підтяжкою болтів кришок підшипників. У шліцьових з'єднаннях допускаються незначні люфти. Гумові втулки карданного валу трансмісії не повинні переміщатися щодо обойм або розпірних втулок.

У голчасті підшипники карданних валів при складанні на заводі закладається одноразова мастило Л3158 по МРТУ 12Н № 139-64. Після пробігу 16-20 тис. Км необхідно розібрати кардани, промити деталі в дизельному паливі, просушити їх, заповнити-підшипники на 2 /з обсягу мастилом Л3158 провертаючи при цьому голки підшипника, і зібрати кардани. Після промивання деталі необхідно ретельно просушити, так як дизельне паливо і гас погано випаровуються і при з'єднанні з мастилом порушують її структуру. При складанні карданного валу ведучого моста особливу увагу слід звертати на правильне розташування знаків - вони повинні перебувати в одній площині.

Гідромеханічна передача при установці на автомобіль ретельно центрируется з двигуном. Непараллельность осей колінчастого вала двигуна і ведучого вала узгоджувального редуктора гидромеханической передачі допускається 05 мм на 100 мм довжини, а несоосность - 15 мм. Поєднання осей досягається зміною числа прокладок, що встановлюються на амортизаторах, між кронштейнами і картером гидромеханической передачі.

Технічне обслуговування карданної передачі

Мал. 17. Пристосування для центрування гидромеханической передачі з двигуном: I - на автомобілі БелАЗ-540 II - на автомобілі БелАЗ-540А, III - На автомобілі БелАЗ-548А; 1 - болт, 2 4 і 5 - перехідники, 3 - контрольний фланець

Для центрування гидромеханической передачі з двигуном використовують спеціальне пристосування (рис. 17). При цьому знімаються кардан і задній ковзає фланець (на автомобілі БелАЗ-548А - весь карданний вал), і замість них встановлюється пристосування.

На автомобілі БелАЗ-540А болт вворачивается в отвір для гвинта центрує пальця і служить для щільного притиснення перехідника до торця центрує пальця. Центрування гидромеханической передачі з двигуном проводиться при кожному знятті карданного валу трансмісії, двигуна або гідромеханічної передачі, а також при ненормальною роботі карданного валу, викликаної зносом його деталей або просіданням двигуна і гідромеханічної передачі на амортизаторах.
Схожі публікації по темі: